TürkiyeSON - 30.11.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Orduzu Derneği’nden bahar futbol turnuvası

Orduzu Derneği’nden bahar futbol turnuvası

Orduzu Eğitim ve Kültür Derneğinin düzenlediği Orduzu Bahar Futbol Turnuvası başladı.

 
Orduzu Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Murat Nalçacı ve yönetim kurulu üyeleri, Orduzuspor Başkanı İsmet Biratlı, Malatya İli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu, çeşitli sivil toplum örgüt temsilcileri, Orduzuspor ve Kaldırımspor Yönetici, antrenörler ve futbolcuları, çok sayıda Orduzulu vatandaş ve sporseverler, sporcu velileri ile 220 sporcunun hazır bulunduğu ‘Bahar Futbol Turnuvası’ büyük bir coşkuyla başladı

 

Turnuvanın açılışında bir konuşma yapan Orduzu Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Nalçacı, turnuvayı düzenlemelerindeki amaçlarının, gençlerin birbirleriyle tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak olduğunu, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesini, mahallelerin birbirleriyle yakınlaşması ve kaynaşması için düzenlendiğini belirtti. Derneğin bu tür etkinliklerinin önümüzdeki günlerde de yapacağını, halı saha turnuvası organizasyonlarının büyük bir emek istediğini belirten Nalçacı, “Bu organizasyonlara sadece futbol turnuvası olarak bakmamak gerekir, tabi ki spor çok önemli, bizi birbirimize yaklaştıran kaynaştıran, dostluklarımızı, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren önemli etkinliklerdendir. Ayrıca çocuklarımızı, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyabilmek için bu tür spor etkinliklerine yönlendirmemiz gerekiyor. İyi bir gelecek inşa edebilmek için sağlıklı, güvenli, küçüğünü, büyüğünü bilen, dayanışma ruhuna sahip bir gençliğin yetiştirmeliyiz. Bu manada dernek olarak görevimizin ve yükümlülüklerimizin farkındayız. Neslin iyi yetişmesi için gerekli tüm gayreti dernek yönetimi olarak seferber edeceğiz. Tertiplediğimiz turnuvada birlik, beraberlik ve dostluk kazansın diyorum, tüm mahalle takımlarımıza başarılar diliyorum”ifadelerine yer verdi.

 

Turnuvanın ilk maçı Başkan Nalçacı ve Orduzuspor Kulüp Başkanı İsmet Biratlı’nın vuruşları ile başladı. İlk gün oynanan 6 maç sonunda, Malatya İli Süt Üreticileri Birliğince sporculara ve misafirlere süt ikramında bulunuldu.

 

İlk kademe maçları sonunda; Elmasuyu, Pınarbaşı, Yassıtepe, Leylekpınarı ve Köşebaşı takımları bir üst tura çıktı. Çarşıbaşı, Belediyeönü, Taşpınar, Şanlıkaya ve Kireçocağı takımları ise elendi. Aslantepe ve Kaldırım takımları arasındaki maç ise, turnuva komisyonu tarafından değerlendirilerek, ileri bir tarihte oynanacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: