14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Örgütlenmemiz gerekiyor…

Örgütlenmemiz gerekiyor…

Malatya Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Şevket Keskin, işçilerin örgütlenmesi gerektiğini söyledi.
wewqeMalatya Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Şevket Keskin dernek binasında düzenlediği basın toplantısında,iş kazaları ve işçinin kıdem tazminat hakkının yenildiğini belirterek,”İş kazalarından sonra işverenin aklanmaya çalışıldığı, işçinin kıdem tazminat hakkının yendiği, kolaylıkla işinden çıkarılıp yoksulluğa itildiği ve en iyi ihtimalle evini geçindirmenin imkansız olduğu bir ücretle çalıştırıldığı gerçeğini hep beraber yaşıyoruz. Bunların önüne geçmek için işçilerin örgütlenip kurduğu sendikalar, patron güdümlü sendika ağaları ortaya çıkarmaktan başka ne yazık ki hiç bir işe yaramamıştır. İşte bu yüzden daha güçlü bir yapılanmaya gidilmesi kaçınılmazdır. Bu yapılanma, ancak bileği ve yüreği ipe sarılı çelikten olan Ülkücü kardeşlerimizle olacaktır. Ben değil biz diyerek, diri olmak için, iri olmak için bu birlikteliğini sağlam bir temelin üstüne kurulmuş, sağlam bir çatı altında olmaması halinde önceden saydığımız kapitalizmin askerleri karşısında en ufak bir şans olmayacaktır” ifadelerini kullandı.
 
HER ZAMAN SAVUNUYORUZ”
Keskin konşmasının devamında ise şunları söyledi;“Binlerce yıllık Türk tarihini sayfalarında en belirgin iz, Türk Milleti”nin teşkilatçılıkta çok üstün olduğu gerçeğidir. Tarihini bilen, atalarına saygı duyan ve onların izinden giden bir yapıyla ve genlerinde bulunan teşkilatçılığıyla, Ülkücü İşçiler Derneği öncelikle ülkücü işçiler olmak kaydıyla ve içinde yaşadığımız toplumun ezilen bütün işçilerini kucaklayarak bu kutsal amaca hizmet etmektedir ve de Allah izin verdiği sürece bu amaçtan vazgeçmeyecektir.Bütün hizmetin güçlü ses getirecek şekilde güçlü olmasının yolu Ülkücü kardeşlerimizin Ülkücü İşçiler Derneği çatısı altında bileşmesidir asla unutmayın ki sizi ancak sizden olanlar anlar.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.