21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Otobüsler bayramın 2’nci günü de ücretsiz olsun  

Otobüsler bayramın 2’nci günü de ücretsiz olsun  

Bayramların birlik ve beraberliği pekiştirdiğine ve eş dost akraba ziyaretlerinin önemine değinilen bayram mesajlarının hayat bulması için, asgari ücretli ve dar gelirli insanların iyi bir bayram yaşaması için Kurban Bayramının 2’nci günü Malatya Büyükşehir Belediye otobüsleri ücretsiz olsun..Daha önceleri her dini bayramda bayramların ilk günü otobüsleri ücretsiz halkın kullanımına sunan belediye Kurban Bayramı’nın 2’nci günü de otobüsleri ücretsiz halkın kullanımına sunmalıSDFSDF

Malatya Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir olmadan önce dini bayramlarda, bayramın birinci günü belediye otobüslerini ücretsiz olarak halkın kullanımına sunardı. Belediye otobüslerine son yapılan zamlarla birlikte özellikle asgari ücretle çalışan vatandaşlar için ulaşıma ödenen ücret aile ekonomisine olumsuz yansıdı.Bayramların birlik ve bereberliği pekiştirdiğine ve eş dost akraba ziyaretlerinin önemine değinilen bayram mesajlarının hayat bulması için asgari ücretli ve dar gelirli insanların iyi bir bayram yaşaması için Kurban Bayramının 2’nci günü Malatya Büyükşehir Belediyesine ait otobüsleri ücretsiz olsun.

2014’ün Ağustos ayında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı kararla sivil bilet 1 lira 75 kuruşa , öğrenci ise 1 lira 10 kuruşa çıkmıştı, bu bilet fyatları dar gelirliler için  ekonomik açıdan sıkıntıya neden olmaktadır. Asgari ücretle çalışan bir aile reisinin 2 çoçuğunun öğrenci olduğunu varsaydığınızda bu kişinin bayramda bir ziyaret için ödeyeceği gidiş geliş ücreti 11 lira 40 kuruşa tekabul ediyor.

Merak ediyorum asgari ücretle çalışan bir aile reisi, bu hesaba göre kaç tane tanıdığını ziyaret edebilecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.