TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Özgür Özdemir: Özal Mahallesinde Sıkıntıları Gideriyoruz

Özgür Özdemir: Özal Mahallesinde Sıkıntıları Gideriyoruz

Malatya genelinde su ve kanalizasyon çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı olan hemşehrimiz Turgut Özal’ın adının yaşadığı Özal Mahallesi’nde alt yapı çalışmalarına hız verdi.

19.000 metrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışmasının yanı sıra atıksu arıtma tesisi inşasına başlandı. Büyük oranda tamamlanan atıksu arıtma tesisi önümüzdeki aylarda faaliyete geçirilecek.

Dr. Özdemir: Özal Mahallesi’nin Sıkıntılarını Gideriyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, çalışmaları yerinde inceleyerek, Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı olan hemşehrimiz Turgut Özal’ın aziz hatırasının uzun yıllar yaşaması amacıyla Özal Mahallesi’nde hummalı bir çalışma başlattıklarını ifade etti. Su ve Kanalizasyon ile ilgili Malatya genelinde aralıksız çalışmaların devam ettiğini kaydeden MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Kanalizasyon sistemleri ile ilgili yaptığımız çalışmalardan birisi Özal Mahallemizde oldu. Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın ismini taşıyan mahallemizde hem kanalizasyon hem de atıksu arıtma tesisi çalışmamız devam ediyor. Sayın muhtarımızla defalarca görüştük. Yıl içerisinde eksik kalan projeyi tamamladıktan sonra ihalemizi yaptık. Temmuz ayı itibariyle çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 2.500.000 maliyetli bir iş. 19.000 metre hat yapacağız.

4.200 metrelik kısmını şu için yapmış bulunuyoruz. Önümüzdeki sene içinde ise eski içmesuyu şebekesini de tekrar gözden geçirip onu da tamamladıktan sonra Özal Mahallemize çok güzel bir hizmet yapmış olacağız. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. İlçe merkezlerimiz dahil olmak üzere Malatya’nın genelinde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Yağmur, kar ve çamur demeden çalışan tüm personellerimize, daire başkan vekilime, teknik personellerimize ve tüm işçi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” diye konuştu.

Muhtar Şekeroğlu: Biz İstedik, MASKİ Yaptı

Özal Mahalle Muhtarı Bayram Şekeroğlu ise “Mahallemize yapılan alt yapı çalışmalarından dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e ve emeği geçen herkese mahallelim adına teşekkür ederim. Ne istekte bulunduk ise hepsini yerine getirdiler. Bütün sıkıntılarımızı giderdiler” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.