TürkiyeSON - 13.04.2024 -

“Öznur Bacı Tabela Nerede?”

“Öznur Bacı Tabela Nerede?”

Malatya-Adıyaman sınır tabelasının olmadığını belirten Kiraz;
“Öznur Bacı Tabela Nerede?”
CHP İl Başkanı Enver Kiraz, AKP Milletvekili Öznur Çalık’a Malatya-Adıyaman karayolunda cevap verdi. Basın mensuplarıyla sınır tabelalarının olmadığını tespit eden Kiraz; “Öznur Bacı tabela nerede? Sayın Çalık tabelanın yerine konulduğunu belirterek, Meclis kürsünde bütün Türkiye’nin gözüne baka baka yalan söylemiştir. Yalan konusunda yüksek lisans yapmıştır.”dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri ve parti yöneticileriyle birlikte Malatya-Adıyaman il sınırında daha önceki sınır tabelasının olduğu yerde basın açıklaması yaptı.
“AKLIMIZA GELMEYEN BAŞIMIZA GELDİ”
CHP İl Başkanı Kiraz; “AKP’nin geçmiş sicilinden hareketle çok şeye hazırlıklıydık ama Malatya’nın topraklarına göz dikecekleri aklımıza gelmezdi. Aklımıza gelmeyen başımıza geldi. Daha önce Malatya İl Sınırını gösteren tabela Karayolları bölge müdürlüğü tarafından 7 km içeri taşındı.” Dedi.
“SINIR, TAŞ OCAĞI İÇİN DEĞİŞTİYSE DAHA VAHİM”
Sınır değişikliğinin bölgede faaliyet gösteren bir taş ocağının talebi üzerine gerçekleştiği iddialarını da gündeme getiren Kiraz; “Eğer sınır değişikliğinin sebebi Malatya’nın içme suyunu sağlayan Kaptaj’ın yakınında kurulan taş ocağını kurtarmaksa durum daha vahim.”ifadelerini kullandı.
“ÇALIK İTİRAF ETTİ”
“Milletvekilimiz Veli Ağbaba da konuyu önceki gün mecliste gündeme getirdi. Toprak kaybımızın ciddi olduğunu, durumun önemini vurguladı.”diyen İl Başkanı Enver Kiraz “ Yıllar sonra hiçbir konuda kürsüde görmediğimiz Öznur Çalık kürsüyü hatırladı. Milletvekilimiz Veli Ağbaba sayesinde kürsüye gelip, değerlendirme yaptı. Tabelanın yanlışlıkla 7 km içeri taşındığını itiraf etti. ‘Tabelayı çoktan eski yerine diktik’ dedi.” Şeklinde konuştu.
ÇALIK DA SINIRIN DEĞİŞTİĞİNİ VELİ AĞBABA’DAN ÖĞRENDİ
Kiraz; “Bu konuşmanın üzerinden 2 gün geçtikten sonra sınır tabelasının olduğu yere geldik. Tabela yerinde yok. Öznur Bacımız, Öznur Ablamız tabela nerede? Şunu bilin ki, Veli Ağbaba Malatya’ya hizmet için ayakta değil, yatakta bile uyumuyor. Malatya-Adıyaman sınırının değiştiğini tüm Malatya gibi siz de Veli Ağbaba’dan öğrendiniz. Siz görüyorsunuz ama hayal görüyorsunuz. Tabela yok. Siz duyuyorsunuz ama gaipten sesler duyuyorsunuz. Siz konuşuyorsunuz ama yalan konuşuyorsunuz. Sayın Çalık tabelanın yerine konulduğunu belirterek, Meclis kürsünde bütün Türkiye’nin gözüne baka baka yalan söylemiştir. Yalan konusunda yüksek lisans yapmıştır. Şunu unutmayın. Bizde yalan olmaz . Biz belgesiz-bilgisiz konuşmayız. Sayın Ağbaba da mecliste konuyu gündeme getirirken elinde resimlerle gündeme getirdi.”şeklinde konuştu.
“GÜN OLUR DEVRAN DÖNER”
“Bütün sınırlarımızı gidip kontrol edeceğiz. Gaziantep,Elazığ, Kahramanmaraş, Sivas sınırlarımızı da kontrol edeceğiz.” Diyen Kiraz; “Belki oralarda da toprak kaybımız vardır. Gidip kontrol edeceğiz. Dünya’da belki de ilk kez iki şehri sınırının neresi olduğu bilinmiyor. Sınırsız şehirler yarattılar. Bu da
bizim AKP’ye hediyemiz olsun. Her Malatya’nın sorununu söylediğimizde Malatya bize oy veriyor ‘Malatya bize 5 milletvekili verdi’ diye övünüyorsunuz. Şunu unutmayın gün olur devran döner.”dedi.
CHP İl Başkanı Enver Kiraz Basın açıklamasının ardından, beraberlerinde getirdikleri Malatya İl Sınırı tabelasını sınır bölgesine yerleştirdiler. Partili gençler ise “Eyy, Öznur Kardeşim tabela nerede?, Allah göz vermiş göremiyorsun, sınırsız şehirler yarattınız” yazan dövizler taşıdı.

IMG_0497 fotoğraf (23)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.