21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Partiye yeni yüzler lazım’

‘Partiye yeni yüzler lazım’

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, “DDY Genel Müdürlüğü yapmış olduğu çalışmalar sonunda Malatya Vagon Onarım Fabrikasının(VOF) fiziki yapısının Lojistik köy olmasına uygun olmadığı konusunda görüş bildirildi ”dedi.image

ARAŞTIRMALARIMIZ SÜRÜYOR

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret eden ve burada basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Milletvekili Ömer Faruk Öz, 25 yıldır atıl şekilde bekleyen Vagon Fabrikası’nın lojistik köy için araştırma yaptırdıklarını ancak uygun görülmediğini belirterek, Malatya Organize Sanayi Bölgesi bölgesine lojistik köy için araştırmaların sürdüğünü bildirdi.

NASİPDE VARSA OLUR

2015 yılı Haziran ayında yapılacak olan milletvekili genel seçiminde aday olup olmadığıyla ilgili soruya karşılık öz, ısrarcı olmadığını belirterek, “İlimizin kalkınmasına kim daha çok katkı sunacaksa, Rabbim onlara nasip etsin. Ben ısrarcı değilim, hayırlı olması için dua ediyorum. Henüz erken. Nasip bakalım. Seçimde ısrarcı değilim, hayırlısı ne ise o olsun” ifadelerini kullandı.

TEŞKİLATA YENİ YÜZLER LAZIM

Partide ilçe seçimlerinin başlayıp devam ettiğini belirten Öz, “Halkımızın dertleriyle dertleşen, yeni ekiplerle yolumuza devam etmemiz gerekiyor. 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin yapımı ise yavaş sürüyor. Malatya’ya daha hızlı hizmet gelmesi için bazen ara gazı vermemiz gerekiyor. Bazen ölü toprağı serilmiş gibi durumlar oluyor” dedi.

YATIRIMCILARA ÖNEMLİ İMKANLAR SAĞLANACAK

Türkiye’nin 2023 hedefleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Ömer Faruk Öz, “Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 2023 hedefleri noktasında yeni bir ekonomik hedef açıkladı. Cari açığı azaltma noktasında enerji üretimleri ve yan sanayinin desteklenmesinin önemine dikkat çekildi. 1. Organize bitişiğindeki alanın bir an evvel alt yapısının tamamlanması gerekiyor. Hangi alanda, olursa olsun bir üretimin Malatya’da yapılması noktasında altyapımızı bir an evvel tamamlayıp Başbakanımıza sunmamız gerekir. Çünkü birçok konuda dışa bağımlılığı azaltmak için birçok alanda yatırım yapmak isteyen yatırımcılara önemli imkânlar sağlanacaktır” dedi.

ÇALIŞTAY İÇİN ÇABA SARFETTİM

“Kayısı çalıştayının oluşması için şahsının özel çaba harcayanlardan birisi olduğunu” söyleyen Ömer Faruk Öz, her yıl kayısı ihracatından alınan kayısı belli orandaki kesintinin kayısı ve kuru meyvelerin tanıtılmasında kullanılması için kullanılması gerektiğini söyledi. Öz, Lisanslı kayısı depoculuğunun kurulması için ilgililerin ilgi ve alaka gösterilmesi gerektiğini hatırlattı.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ ANLATTI

Çözüm süreciyle ilgili ise Milletvekili Öz şunları söyledi: “Hükümetimiz zamanında Güneydoğu meselesi ile ilgili çok ciddi şeyler yapıldı. Oradaki bölge halkının devletiyle barıştırılması, Türkiye Cumhuriyeti devleti bizim de devletimiz demek noktasında çok önemli hizmetler yaptık. O bölgeyi devletle milletle buluşturduk. Tabiri caiz ise o bölgede pozitif hizmet ayrımcılığı yaptık. Akabinde Demokratikleşme bireysel hak ve özgürlüklerin kullanılmasında önemli yasal düzenlemeler yapıldı. Sonunda da kalıcı çözüm için çalışmalar başlatıldı. Hükümet ve Ak Parti olarak HDP, İmralı’da dahil olmak üzere bu işin çözülmesi noktasında önemli bir adım atıldı. O sürecin başlaması bölgede bayram olarak karşılandı. Burada en büyük şartımız PKK’nın silah bırakarak ülkeyi terk etmesiydi. Türkiye’de 15-20 ağacın yer değiştirilmesi ve kesilmesi gündeme getirilerek gezi olayları çıkarıldı. Bunun patlamasıyla ülkede bir kaos çıkarıldı. PKK’nın da ülkeyi terk etme noktasındaki çıkışları ne yazık ki akamete uğradı. Eğer Gezi olayları, 17-25 Aralık algı operasyonları olmasıydı şu anda teröristler Türkiye’yi terk etmişti ve çözüm süreci hedefine ulaşmıştı. Gerek Gezi olayındaki kaos oluşturulması, Gerekse 17-25 aralık darbe girişimleri sözde yolsuzluk operasyonları, bunların hepsi PKK’nın uluslar arası ilişkileri de dikkate alınarak Türkiye’yi terk edilmeleri yavaşlatıldı. Çözüm sürecinin bu kadar gecikmesinin en büyük müsebbibi Türkiye’de birliğin beraberliğin oluşmasını engelleyen özellikle yabancılar ve yerel paydaşları, çözüm sürecin yavaşlamasına sebebiyet verdiler. Bölgede kendilerine, çakma devler, yol kesme, güvenlik gibi kendilerine bir alan oluşturmaya çalıştılar. Bu da o bölgede ciddi bir rahatsızlık oluştu. Ama şunu herkes bilmeliydi ki Türkiye Cumhuriyeti devleti bir avuç çapulcuya ve eşkıyaya bırakılacak kadar ucuz ve güçsüz değildir. Biz çözüm sürecinde bu ülkede yaşayan bütün kesimlerin birlik beraberlik kardeşlik ve huzurunu kayda alırız. Ama kamu otoritesinden kesinlikle vazgeçmeyiz”

SPORU SİYASET DIŞI TUTMAK GEREKİR

Yeni Malatyaspor konusunda görüşü sorulan Öz, “Bu işi siyasetin dışında tutmak gerekiyor. Ehliyetli ve liyakatli kişilere vermek gerekiyor. Bizimle de bir şey paylaşılmadı. 4-5 yıldır yönetim konusunda istişarede bulunulmadı. Ama, Yeni Malatyaspor’un önce bir üst lige sonra da Süper Lig’e çıkmasını arzuluyoruz. Bizler üzerimize düşen olursa, bizden talep olursa her türlü desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullardı.

İNŞALLAH TAKIM SÜPER LİG’E ÇIKAR

Adil Gevrek başkanlığındaki yönetimin takımı sırtlamış olduğunu söyleyen Öz, “İyi bir iş adamı olan kardeşimiz Adil Gevrek’in yönetimi alması kadirşinaslıktır. İnşallah takımı Süper Lig’e çıkarır. Şimdi de Malatya Sivil toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Genel Başkanı da olan Adil Gevrek kardeşimizi başarılar diliyorum” dedi. Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit de, “Sayın milletvekilimizin Malatya’nın yarım kalmış projelerini takip ederek Malatya’yı farklı kazanımlar sağlayacağını düşünüyorum” dedi. Öz, uzun bir süre gazetecilerle toplantı sonrasında özel bir sohbet gerçekleştirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.