24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Pembe Trambüs Malatya Halkı İle Dalga Geçmektir

Pembe Trambüs Malatya Halkı İle Dalga Geçmektir

Basında çıkan haberlere göre Malatya Büyükşehir Belediyesi Üniversite-Otogar arasında çalışan trambüsler arasına pembe renkli trambüs ilave edecekmiş. Bu trambüsler sadece kadınlara tahsis edilecekmiş. Yani pembe renkli trambüslere erkekler binemeyecekmiş. Gerekçe; “Sosyal medyada, üniversiteye gittiklerinde kız çocuklarımız özelikle sabah ve akşam saatlerinde çok büyük yoğunluk olduğunu, bundan rahatsızlık olduğunu dile getiriyorlardı. Burada sıkıntı duyduğunu ifade eden çocuklarımızın ihtiyacını giderdik” diyor, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır.

 

Kısaca, kız öğrenciler sosyal medya hesaplarından talep etmişler, Başkan Çakır’da bu talebi yerine getirmiş. “Ne duyarlı başkan (!)” diye, insanın gözleri yaşarıyor.  

Sabah ve akşam yoğunlaşan Üniversite trafiği için en iyi çözüm; pembe renkli 2 adet trambüs koymak mı, yoksa otobüs sayısını artırmak mıdır?

Dilek Mahalle halkının otobüs talepleri size bir şey ifade etmiyor mu? Onlar sosyal medyayı kullanamadıkları için mi onların taleplerini yerine getirmiyorsunuz?

Çırmıktı-Gündüzbey güzergâhındaki kadınlar da talep ederse onlara da böyle bir ayrımcılık yapacak mısınız?

 

Büyükşehir Belediyesini devraldığınız 30 Mart 2014’ten itibaren insanlar susuzluktan inim inim inlerken, “içmeye, abdest almaya, bulaşık yıkamaya, çamaşır yıkamaya suyumuz yok” diye talepte bulunurken, haykırırken, eylem yaparken, küfrederken ortada yoksunuz.

 

Başkan, bence siz yalan söylüyorsunuz.

Bence siz susuz halkı avutmaya çalışıyorsunuz.

Bence siz başarısızlığınızı pembe bir örtü ile gizlemek istiyorsunuz.

 

Sayın Başkan, aslında sizin derdiniz kadınlar da değil pembe trambüs de değil. Siz halkın nazarında sınıfta kaldınız. Zira Malatya susuzluktan kıvranıyor. 

* Sadece Gündüzbey kaynakta, (kişi başına asgari 100 litre verilmek kaydıyla) 1 milyon 600 bin kişiye yetecek kadar su mevcuttur.

Kayıp kaçak olsa dahi sadece Gündüzbey kaynakta 600 bin kişiye günde 83 litre su düşecek kadar su bulunmaktadır.

Su iyi yönetilse ve kayıp kaçak olmasa suyun ton başına fiyatı 90 kuruş olacaktır.

Susuz bıraktığınız halkı pembe trambüs ile avutmaya çalışıyorsunuz. Siz sadece acemice gündem değiştirmeye çalışıyorsunuz. Malatya halkının pembe trambüs oltasına takılmayacağını siz de göreceksiniz.

 

                                                                                       Dr. Ahmet Küçükşahin

                                                                                   Yeşilyurt CHP İlçe Başkanı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.