TürkiyeSON - 24.09.2023 -

Polat’a tam yetki verildi

Polat’a tam yetki verildi

Malatya Yeşilyurt Belediyesi 2015 yılı ilk meclis toplantısını MAŞTİ karşısındaki hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirdi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısı yoğun gündem maddeleri nedeniyle tek oturumda çalışmalarını tamamlamak için uzun süreli mesai yaptı.

2015 yılında Meclis toplantıları her ayın ilk Salı günü aynı yer ve aynı saatte yapılması kararlaştırıldı.

aeüBaşkan Polat, “Yeni bir yıl başlangıcında ilk meclis toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 2015 yılında da geçen yıl olduğu gibi çalışmalarımızı birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştireceğiz. İmkânlarımız ölçüsünde en güzel hizmetleri yapmak için çalışacağız. Kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanmak istiyoruz. Bu konuda her zaman olduğu gibi tüm görüş ve fikirleri önemsiyoruz, değerlendiriyoruz. Çalışmalarımızda kanun ve kurallar çerçevesinde hareket ederek, eşit bir şekilde herkesin faydalanacağı hizmetler üretmeye gayret ediyoruz” dedi. 

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ BELİRLENDİ

Belediyenin bir önceki yıl gelir ve giderleri, hesap, kayıt ve işlemlerinin denetimi için beş kişilik Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi gizli oylama ile yapıldı. Denetim komisyonu için bir önerge ile Ramazan Yakıcı, Nurettin Karaaslan, Şahin Özer, Şükran Gönültaş ve Şener Alpaslan Zarıçlar aday gösterildi. Gizli oylama sonucu, Ramazan Yakıcı, Nurettin Karaaslan ve Şükran Gönültaş 29’ar Şahin Özer ve Şener Alpaslan Zarıçlar’a ise 28’er oy alarak denetim kurulu üyeliklerine seçildiler. Bir oy geçersiz sayılırken, 5 oy boş çıktı.  Bir oy ise CHP’li üye İsmail Aydın’a çıktı.

BAŞKAN POLAT’A TAM YETKİ

İlçemizin kalkınmasının temini için; stratejik plan çerçevesinde yapılması uygun görülen her türlü iş ile beraber Toplu Konut İdaresi Başkanlığından, diğer kamu kurum ve kuruluşlarından, İller Bankası ile ülkemizde faaliyet gösteren diğer bankalardan, yurt içi ve yurt dışındaki yabancı finans kuruluşları ile yabancı bankalardan kredi şeklinde borç alma ve işlemlerini takip etme, sözleşme ve kredi şartlarını kabul ve imza etme, alınacak borç ve kredi miktarını tayin etme, iş makineleri satın almak için İller Bankası ile anlaşma yapma, sözleşmeleri imzalama, kefalet ve teminat mektubu alma, leasing usulü ile yurt içinde ve yurt dışındaki firmalardan çeşitli iş makinelerini satın alma, belediye adına yapılacak sözleşmeyi imzalamaya ve bu borçlanmalardan dolayı Belediyemize ait gayrimenkulleri ipotek etmeye yetkili kılınmak üzere, Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

5 YILLIK İMAR PROGRAM TASLAĞI KABUL EDİLDİ
01 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2019 yıllarını kapsayan 5 yıllık imar programı taslağı hakkındaki 25.12.2014 tarih ve 50 sayılı İmar Komisyon Raporu okunarak görüşüldü. Söz konusu çalışmanın yapılmasının 3194 sayıl İmar Kanunu 10. maddesi gereği zorunlu olduğu, yapılan çalışma ile ilçemiz genelinde yapılacak olan imara ilişkin imalatların (yol açma, park yapımı vb.) maliyetleri ve yapılma zamanları ile ilgili genel bir çalışma programı hazırlandığı, yapılan çalışmanın Stratejik Plan Hedeflerine uygun olduğu belirtildi. Oy çokluğu ile 5 yıllık imar program taslağı kabul edildi.

POLAT, “İBADETHANELERİN TEMİZLİK HİZMETLERİNİ YAPIYORUZ”
CHP’li üyeler tarafından verilen ve Cem evlerinin kurulması, elektrik ve su faturalarının ödenmesi gibi konuları içeren öneri için Başkan Polat, “Cami olsun, cemevi olsun ibadet yerlerimizin ve çevresinin tümünün temizlik işlemlerini belediye olarak yerine getiriyoruz. Su ile ilgili bölüm MASKİ’nin yetkisinde, herhangi bir ibadet yerinin elektrik faturasının ödenmesi ile ilgili hiçbir uygulamamız söz konusu değildir” diye konuştu.

MECLİS TOPLANTISINDA AĞIRLIK İMAR MADDELERİ
Gündemin 12.maddesi; Çilesiz Mahallesi 5370 ada 1,2 ve 6 nolu parsellerde İmar planı tadilatı, Gündemin 13.maddesi; Yeşiltepe Mahallesi 359 ada 1,2,5,6,7,8,9nolu parsellerin imar Planı tadilatı hakkındaki teklif, Gündemin 14.maddesi; Çilesiz Mahallesi 367 ada 7 nolu parselde imar planı tadilatı hakkındaki teklif, Gündemin 17.maddesi; Yeşiltepe Mahallesi 3333 ada 5 nolu parselde imar planı tadilatı hakkındaki teklif katılanların oy çokluğu ile; Gündemin 21.maddesi; Yeşiltepe Mahallesi 3333 ada 5 nolu parselde imar planı tadilatı hakkındaki teklifi, Katılanların oy birliği ile Ertelenmesine; Gündemin 22’nci maddesi; Şifa Mahallesi 152 ada 8 parsel numaralı taşınmaza ilişkin plan tadilatı hakkındaki teklifi, Gündemin 23’ncü maddesi; Yakınca Mahallesi 144 ada 2 parsel numaralı taşınmaza ilişkin plan tadilatı hakkındaki teklifi, Gündemin 24’ncü maddesi; Bostanbaşı Mahallesi 288 ada 1 parsel numaralı taşınmaza ilişkin plan tadilatı hakkındaki teklifi, Gündemin 25’nci maddesi; Şifa Mahallesi 580 ada 486, 519,520 ve 521 parsel numaralı taşınmazlara ilişkin plan tadilatı hakkındaki teklifi Gündemin 26’ncı maddesi; Tecde Mahallesi 5605 ada 3,5,6,7,8,9 ve 10 parsel nolu taşınmazlarda imar planı tadilatı hakkındaki teklif, Yukarda sayılan bu tekliflerin 5393 sayılı Belediye Kanununun 24.maddesi gereğince; Şubat ayı toplantımızda görüşülmesi için, İmar Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.Bülten

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: