16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Polis tehdit etmiş!

Polis tehdit etmiş!

Malatya Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Göçmen, son dönemlerde Malatya’da üyelerine yönelik polis tarafından tehditlere maruz kaldığını iddia etti.

Dernek Başkanı İbrahim Göçmen, düzenlediği basın toplantısında İç Güvenlik Yasası’nın henüz yasalaşmadan Malatya’da başta Çağdaş Gazeteciler Derneği üyeleri olmak üzere bazı gazeteciler üzerinde uygulamaya başlatıldığını ileri sürdü. Şimdiye kadar küçük çaplı tehditler aldıklarını savunan Göçmen, ancak iç hizmet yasasının ortaya çıkması ile bu uygulamaların hızlandığını belirterek, “Gazeteci arkadaşlarımız her an her dakika görevlerini yaptıkları sırada her tür anti demokratik uygulamaya ve baskıya maruz kalmaktadır” dedi. Son günlerde Malatya’da serbest muhabirlik yapan Mehmet Yalman’ın 2 yıldır polislerin tehditlerine maruz kaldığını iddia eden Göçmen, “Türkiye’de muhalif gazetecilere dönük polis tehdit ve baskıları gün geçtikçe artarken, Malatya’da serbest muhabir Mehmet Yalman, 2 yıldır polisin yoğun baskısı altında. Yaklaşık 8 yıldır Malatya’da gazeteci olarak çalışan Yalman, son 2 yıldır yalnız görüldüğü yerlerde polisin tehditlerine karşı karşıya kalmakta” ifadelerine yer verdi. Malatya Çağdaş Gazeteciler Derneği olarak yapılan bütün baskıları kınadıklarını belirten Göçmen, “Türkiye de ve ilimizde görev yapan gazeteci arkadaşlarımızın da bir kamu görevi yaptığını düşünürsek ve olan olaylarla halk arasında bir köprü görevi yaptığını kabul edersek, özellikle emniyet güçlerinin basınımızın rahat görev yapması için engel değil teşvik eder durumda olması gerektiğini hatırlatıyoruz. Bir daha hiçbir basın mensubu arkadaşlarımıza bu tür baskı ve tehdit gibi çirkin olayların olmaması dileğiyle” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.