TürkiyeSON - 25.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Posların denetimi kolaylaşacak

Posların denetimi kolaylaşacak
Reklam

‘Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar’ ile şirket bilgilerinin banka kayıtları gibi doğrudan ilgili mali birimlere gönderilerek vergi denetimlerinin kolaylaştırılması planlanıyor.
Restaurant otomasyon sistemleri alanında hizmet veren firmalardan Omni A.Ş. ile UFRAD’ın (Ulusal Franchising Derneği) işbirliği ile düzenlenen “Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar Bilgilendirme Semineri”nde mevzuatla ilgili detaylar konuşuldu. UFRAD Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Omni Genel Müdürü Fırat Ertan, Profilo Genel Müdürü Tunç Sarıbay, Pavo Kurumsal Satış Direktörü Alper Uysaler’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde sektörde faaliyet gösteren bir çok şirketten temsilcikler katıldı. Franchising sektörünün 200 bin kişi istihdam ile geçen yıl 43 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaştığını söyleyen UFRAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Aydın, 2017 yılı hedeflerinin 50 milyar doları aşmak olduğunu ifade etti. Bu sektörde çalışanların teknolojik yeniliklere adapte olabildikleri sürece ayakta kalabileceklerini aksi halde yok olmaya mahkum olduklarını vurguladı.
Omni A.Ş. Genel Müdürü Fırat Ertan seminerdeki konuşmasında, restaurantların ihtiyaçlarına yönelik özel tasarlanan POS sistemi ve arka ofis sistemleri için komple çözümler sunduklarını belirtti. Mevzuatla ilgili gelişmelere göre yeni nesil cihazların uyumlu hale getirilmesi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ertan, konuşmasında “Mini, Vario ve C Touch ürünlerinin Profilo ve Ingenico “Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar ile entegrasyon çalışmalarını tamamladık. Yeni nesil geçişlerine hazır hale getirdik. Bu yıl yirminci yılını tamamlayan Omni A.Ş. nin, kuruluşundan beri POS sistemleri ve arka ofis sistemlerinde mevzuata uyumlu ve uzun ömürlü çözümlerle sektöre katkı sağlamaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.
“TÜRKİYE , YENİ NESİL CİHAZLARIN UYGULAMASINDA ÖNCÜ ÜLKELER ARASINDA”
Seminerde Tunç Sarıbay ve Alper Uysaler, Türkiye’nin yeni nesil cihazlarda en son teknolojiyi yakalan öncü ülkelerin başında geldiğinin söyleyerek yeni nesil teknoloji ile birlikte, gelir idaresine bilgilerin aktarılması, kazanç ve vergi denetimlerinin kontrolü daha sistemli olacağını vurguladılar. Yazarkasaların, şirketlerde banka kayıtları gibi, detaylı bilgileri düzenli olarak ilgili mali birimlere iletecekleri bilgisi de verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: