TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Prim Borcu Olanlara Müjde

Prim Borcu Olanlara Müjde

Prim borcu olanlara müjde.

unnamed30 Nisan 2015 tarihi itibariyle 12 aydan fazla prim borcu olanların 31 Temmuz’a kadar SGK’ya müracaat etmeleri halinde prim borçlarının silineceğini duyuran Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürü Ayten Kara, dün makamında yaptığı açıklamayla prim borcu olanlara müjde verdi.

MÜRACAAT ETMEYENLERİN SİGORTALILIKLARI DURDURULACAK

Prim borcu olup da müracaat etmeyenlerin sigortalıklarının kurum tarafından durdurulacağını ifade eden Kara, “30 Nisan 2015 tarihi itibariyle 12 aydan fazla prim borcu olanların 31.07.2015 tarihine kadar müracaat etmeleri halinde prim borçları silinecektir. 31.07.2015 tarihine kadar müracaat etmeyenlerin sigortalılıkları ise kurum tarafından durdurulacaktır. Daha önce yapılandırma ya da taksitlendirme talebinde bulunanlar da müracaat edebileceklerdir. Ödemesi olanların ödeme tutarları kadar hizmetleri geçerli sayılacaktır” diye konuştu.

SİGORTALILIK NASIL YENİDEN BAŞLAR?

Sigortalılığın yeniden başlatılması için ödeme yaptıktan sonra müracaat edilmesi gerektiğini kaydeden Ayten Kara, “Sigortalılıkları durdurulanlardan vergi kaydı devam edenlerin sigortalılıkları ise ödeme yapıp müracaat ettikleri zaman yeniden başlatılacaktır.

Sigortalılıkları yeniden başlatılanlar yeniden borçlu duruma düşmemek için ve Genel Sağlık Sigortasından yararlanabilmek için borçlarını düzenli ödemeleri gerekmektedir.

Sigortalılıkları başlatılanlar, bir ay prim ödedikten sonra yeniden Genel Sağlık Sigortasından yararlanacaklardır. Hizmetleri durdurulanlar daha sonra bu hizmetlerin değerlendirilmesini talep etmek isterlerse yeniden müracaat ederek ödeme tarihine kadar hesaplanacak, yasal faizi birlikte ödemeleri halinde bu hizmetler yeniden değerlendirilecektir” şeklinde konuştu.Kaynak bulanan malatya.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.