27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Prof. Fikri Akdeniz,Sanat olmadan uygarlık olmaz

Prof. Fikri Akdeniz,Sanat olmadan uygarlık olmaz

Dostların Yaşam İzleri konulu karma resim sergisi açıldı

Prof. Fikri Akdeniz,Sanat olmadan uygarlık olmaz

Kubat Sanat Evi’nin gerçekleştirdiği resim sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde açıldı. Dostların Yaşam İzleri konulu karma sergide, Fikri Akdeniz,, Alaaddin Aldaş, Nuri Börüban ve Fatma Güher’in 25 yağlıboya eseri, Adanalı sanatseverlerle buluşuyor.

Sergiye; Hayal Gücünün Derinliği, Yaprakların Gizemi ve Doğanın Canlılığı adlı eserleriyle katkı koyan Çağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Akdeniz, “Sanat; insanın kendini ifade etme, yaşadığı dünyaya tepkilerini kaydetme arzusudur. Tolstoy’un “Sanat ancak belirli bir sınıf için değil, büyük kitleler için yarar sağladığı zaman, sözü edilebilir bir değere ulaşır” özlü ifadesi unutulmamalıdır. Doğan Kuban’ın 2 Haziran 2017 tarihli ‘Herkese Bilim Teknoloji’ dergisindeki yazısında belirttiği gibi ‘Sanat olmadan uygarlık olmaz ve musiki, resim ve matematiksiz uygarlık olmaz’ Toplumların uygarlık aşamasına gelmesinin ilk basamağı sanat ve felsefedir. Yine Zeynep Oral’ın aynı dergide ifade ettiği gibi; ‘Sanat insan olmaya, çağdaş olmaya, bireyselliğimizi toplumlaştırmaya, insanı insan yapan değerleri yüceltmeye yarar’ diyerek, sanatın tanımına ve felsefesine vurgu yaptı.

Dostların Yaşam İzleri konulu sergi, 30 Haziran 2017 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.