TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Pütürge Çıkmaz Sokak Durumundan Kurtarıldı

Pütürge Çıkmaz Sokak Durumundan Kurtarıldı

20151018_174140Arazi yapısı dağlık ve yüksek, mahalleleri ise dağınık olan Pütürge’de yol hizmetlerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalarla Pütürge’nin hayallerini gerçekleştiriyor.

Pütürge’de bugüne kadar 200 kilometrenin üzerinde yol, 5 de köprü yapan Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılı programında olan önemli grup yollarının büyük kısmında genişletme ve asfaltlama çalışmalarını tamamladı.

40 kilometre uzunluğunda olan Erdemler, Uzunkoru, Köprükaya grup yolunun 23 kilometresini 11 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yolda asfaltlama çalışmalarında sona yaklaştı. 8 kilometre uzunluğundaki Ersele Mahalle yolunu 4 metre genişlikten 11 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi mahalle yolunda asfaltlama çalışmalarını tamamladı. 13 kilometre uzunluğundaki Gözlüce Mahalle yoluda yine 4 metreden 9 genişliğine çıkarıldı. Yolun 3 kilometrelik bölümünde asfaltlama çalışmalarını tamamlayan ekipler geriye kalan 10 kilometrelik bölümde altyapı çalışmalarına devam ediyorlar. 6 kilometre uzunluğundaki Koçköy Mahalle yolunu 3 metre genişlikten 8 metreye çıkaran Büyükşehir, yolda altyapı çalışmalarını tamamlayarak asfalta hazır hale getirdiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır yapılan yol hizmetlerini yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu. Geziye AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile bazı daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Polat: Hayaller gerçeğe dönüştü

Pütürge’nin hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü belirten Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “Pütürge’yi çıkmaz sokak durumundan kurtaracak önemli yol projeleri yapıldı. Pütürge’nin gelişiminde yapılan bu yollar önemli rol oynayacak. Pütürgeliler bunu biliyor. Ne söylesek azdır. Emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Çakır: Pütürgelilerin hayatı kolaylaşacak

Pütürge’de 3 aydır canla başla çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Pütürge’de farklı birçok noktada çalışmalar yaptıklarını, Yapılan yol hizmetlerinin Pütürgelilerin hayatını kolaylaştıracağını söyledi.

Gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Çakır, “Pütürge’de arkadaşlarımız zor arazi şartlarında özverili bir şekilde çalışıyorlar. Ortaya çıkan sonucu gezerek gördük. Pütürge’nin birçok noktasında çalışıyoruz. Bu arazi şartlarında insanlarımıza güzel işler yaptığımızı düşünüyorum. Uzun yıllar yapılamayacak hizmetleri biz 1 yıla sığdırdık. Gelecek yılda Pütürge’nin eksiklerini gidermeye devam edeceğiz. Bu çalışmalar Pütürge’nin sağlıklı büyümesine de katkı sağlayacak” dedi.

Çalık: Yol ve ulaşım sorunu Pütürge’de tarih oldu

Yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı kutlayan AK Parti Malatya Milletvekili Özur Çalık, “Pütürgeli olan herkes bilir ki Pütürge’nin en büyük sorunu ulaşım ve yoldu. Artık bu tarih oldu. Özellikle dere köylerine inmek zulüm geliyordu burada, artık buda yok. Büyükşehir Belediyemiz bu zor arazi şartlarında muazzam güzel işler çıkarmış” dedi.

Mahalle muhtarları ve Pütürgelilerde yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.