TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Randevu Gününe Göre Alışveriş Yapacaklar

Randevu Gününe Göre Alışveriş Yapacaklar

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliğiyle veren el ile alan eli buluşturan Gıda Bankası, ihtiyaç sahiplerine, her ay düzenli olarak ücretsiz mutfak eksiklerini temin etme imkânı sunuyor. Ramazan sebebiyle ayrıca, Hayat Ağacı Derneği’nde kaydı bulunan geçici mağdur durumdaki ailelere, Ramazan Gıdası için randevu verilmeye başlandı.

Gıda Bankası’ndan her ay düzenli olarak yardım alan kimseler ile çeşitli sebeplerle geçici olarak yardıma muhtaç durumda olanların, Ramazan ayında izdihama sebep olmadan Hayat Ağacı Derneği’nden yararlanmasını sağlamak amacıyla randevu sistemine geçildi.

Hayat Ağacı Derneği’nde kaydı bulunan kimseler, randevu günlerinde aile fert sayısına göre belirlenen limitlerde alışveriş yapacak. Ramazan Gıdası için gelecek kimselere ayrıca, randevu gününde limitleri dışında en az 2.5 kg et ile bir kangal sucuk verilecek.

Hayat Ağacı Derneği’nde bulunan yaklaşık 13 bin 500 kayıtlı kişiden aylık ortalama 1250 civarında aile, düzenli alışveriş yapıyor. Bununla birlikte Ramazan ayına mahsus olmak üzere ilave olarak randevu sistemi ile 5 bin civarında aileye Ramazan Gıdası şeklinde ücretsiz alışveriş yaptırılması planlanıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: