TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Referandum İçin Sosyal Medya Atağı

Referandum İçin Sosyal Medya Atağı

AK Parti Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanı Miraç Göçmez, “Güçlü ve darbelerden arınmış bir Türkiye için ‘evet’ noktasında sosyal medya üzerinden de doğruları anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından bir toplantı düzenlenerek, referandum sürecinde sosyal medyanın etkin bir şekilde kullanılması noktasında bilgi paylaşımı yapıldı. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları Başkanı Burak Ergöç, AK Parti Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanı Miraç Göçmez, AK Parti İl Gençlik Kolları Tanıtım ve Sosyal Medya Başkanı Serkan Fırat ile çok sayıda gençlik kolu üyesi katıldı.

DARBELERDEN ARINMIŞ BİR TÜRKİYE

Toplantıda selamlama konuşmalarının ardından kürsüye çıkan AK Parti Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanı Miraç Göçmez, referandum sürecinde sosyal medyanın etkin bir şekilde kullanılmasındaki önemli noktalardan bahsetti. Sözlerinin devamında güçlü ve darbelerden arınmış bir Türkiye için ‘evet’ noktasında sosyal medya üzerinden doğruları anlatmaya devam edeceklerini vurgulayan Göçmez, “16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğini ‘evet’ oylarıyla inşallah teminat altına almış olacağız. Mevcut sistemin sürekli istikrar krizi üreten bir yapısının olduğu aşikardır. Bu durum ise ancak ve ancak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile aşılabilir. Dolayısıyla çok daha güçlü bir Türkiye için biz ‘evet’ diyoruz ve bu noktada sosyal medya üzerinden de doğruları anlatmaya devam edecğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanlığının her zaman olduğu gibi seçim dönemlerinde de sosyal medyayı en aktif ve maksimum düzeyde kullandığına dikkati çeken Göçmez, “Oldukça güçlü bir sosyal medya ekibimiz var. Türkiye’de ses getiriyor ve kamuoyu oluşturuyoruz. Referandum sath-ı mailine girmemizle birlikte de tüm gücümüzü ülkenin şaha kalkması adına ‘evet’ için harcayacağız” ifadelerine yer verdi.

NEDEN ‘EVET’İN CEVABINI GEÇMİŞ VERİYOR

Göçmez’in ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise teşkilatların önemine vurgu yaptı. Teşkilatların doğruları halka anlatmakla yükümlü olduğunu aktaran Başkan Kahtalı referandum sürecinde kapsamlı ve disiplinli bir çalışma yürüteceklerini vurguladı. Yapılan çalışmaların halka duyurulması noktasında ise sosyal medyanın büyük önem taşıdığına ve gençlere büyük görevler düştüğüne dikkati çeken Başkan Kahtalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimizin, geçmişte yaşananları iyi bilmesi gerekiyor. Çünkü bugün neden ‘evet’ dememiz gerektiği sorusunun cevabını bize geçmişimiz veriyor. Geçmişte çift başlılığın getirmiş olduğu sorunlar ve parti kapatma davalarına kadar giden uygulamalar bugün bizlere ağır bir sorumluluk yüklemektedir. Bizim bir yaratılış sebebimiz var. Biz öncelikle Allah’a kul olacağız. Allah’ın razı olacağı işleri yapacağız. Dolayısıyla öncelikle bu ülke ve dünyadaki mazlum halklar için ‘evet’ demeliyiz. ”

16 NİSAN BORÇ ÖDEME GÜNÜDÜR

Konuşmasının devamında 15 Temmuz hain darbe girişimini anımsatan Kahtalı, “Onlarca şehit verdiğimiz, milyonlarca insanın sokağa döküldüğü o günde bir destan yazıldı. İşte şimdi darbeleri

tarihe gömmek için ‘evet’ diyoruz. Bizler sivil bir anayasa değişikliğine şahitlik edeceğiz ve 16 Nisan akşamında da bu ülkede bir tarih yazıldığını tüm dünyaya göstereceğiz” dedi. Gençlere seslenerek, “2002 öncesi başörtüsü yasağını unutmamız lazım” diyen Kahtalı, sözlerini şöyle noktaladı:

“İmam hatiplerin kapatılması için uğraşıldığı günleri unutmayın. Başörtülü kardeşlerimizin ikinci sınıf insan muamelesi gördüğü günleri unutmayın. Unutmayın ki bizim bu insanlara borcumuz var. 16 Nisan ise bu borçları ödeme günüdür. Hiçbir ayrım gözetmeden tüm vatandaşlarımızın daha da özgürce yaşayabilmesi için ‘evet’e ihtiyacımız var. Yeni bir diriliş için ‘evet’ demeye ihtiyacımız var. Rabbim Türkiye’nin önünü ve bahtını parlak eylesin inşallah.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: