TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Rektör adaylarından İlhan İçen : Deşifre oldular

Rektör adaylarından İlhan İçen : Deşifre oldular

İnönü Üniversitesi Rektör Adaylarından Prof. Dr. İlhan İÇEN, yazılı bir açıklama yaparak 15 Temmuz Darbe Girişimini değerlendirdi.

 

Prof. Dr. İlhan İÇEN açıklamasında şunları ifâde etti: “Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifâ dilerim! Ülkemiz, yine, kritik bir dönemeçten geçmiş; atılan doğru adımlar ve milletimizin tek vücut hâlinde, güvenlik güçlerimizin yanında direniş ve mukâvemet göstermesi neticesinde, millî iradeye vurulmak istenen pranga, bunu amaçlayanların ayaklarına vurulmuştur. Yaşanan hâdise, esas itibariyle birkaç açıdan değerlendirilebilir.

 

İlk olarak, ordumuzun içindeki FETÖ’cü yapılanma deşifre olmuştur. Bundan sonra daha fazla gizlenmelerine imkân kalmamıştır. Yıllarca eğitim-öğretim kılıfı içinde, devletin kritik noktalarına sinsice yerleşen bu terör örgütü, millî menfaatlerimize tamamen aykırı hedeflerine ulaşma yolunda, sert bir kayaya çarpınca bocalamış, kırk yıldır sergilediği takiyyeci görünümün dışına çıkarak gerçek çirkin yüzünü meydana koymuştur.

 

İkinci olarak, ne veche ile olursa olsun, devletin hiçbir kademesinde böylesi karanlık yapılanmalara asla ve hiçbir sebeple müsaade edilmemesi gerektiği, en üst düzeyde ve yaygın olarak anlaşılmıştır. Üçüncü olarak, bu olay neticesinde Tüm dünya Türk milletinin bu konulardaki kararlılığını müşahede etmiş, dostlarımız dua ve yardım etmiş, düşmanlarımızın aklı karışmıştır; ezelî korkuları yeniden canlanmıştır. Evet; Türkiye güçleniyor, büyüyor, dünyaya meydan okuyor, ileri gidiyor. İç ve dış düşmanlarımız son kozlarını oynuyorlar.

 

Çünkü fenâ halde deşifre oldular. Yapacak başka şeyleri kalmadı.Son olarak bir kez daha, bu haddini bilmez kalkışma neticesinde şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza şifâlar dilerim! Milletimizin cansiperâne direnişi kutlu olsun!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: