21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Reşat Erdoğan’dan Siyasi Gündem Değerlendirmesi

Reşat Erdoğan’dan Siyasi Gündem Değerlendirmesi

Son seçimlerden hemen önce başlayan ve aday listeleri belli oluncaya kadar devam eden kirli politikalar, seçim atmosferinin yaşandığı şu günlerde tekrar sergilenmeye başlanmıştır. Son seçimde bana karşı kirli oyunlarla tertip kuranlar, çıkar çatışması sebebiyle benzer oyunları birbirlerine karşı da oynamaktadırlar. Beraber yola çıkanlar, birbirlerini çoktan satmışlarsa da müşterek rakipleri olarak gördükleri şahsımı hedef almaya devam etmektedirler. Samimi ülküdaşlarımı tenzih ederek belirtmeliyim ki birbirlerini çıkar uğruna satmaya alışmış olanların, bundan sonra da aynı şeyi yapacakları aşikârdır. Bu durum karşısında, kendimi hiç kimseye hedef tahtası etmediğimi, bundan sonra da etmeyeceğimi herkesin bilmesini isterim.

“Önce ülkem ve ülküm” diyemeyip, her türlü değerin önüne kendilerini koyarak, siyaseti ayak oyunları ile yapmaya çalışanlar karşısında, ülkemden ve ülkümden taviz vermem mümkün değildir. Vekil olmak; güzel ahlâk, fazilet, iffet gibi aziz değerlerimizden önce gelemez. Yalan, iftira, riyakârlıkla dolu ayak oyunları ile bu Aziz Millete ve kıymetli hemşerilerime vekil olunamaz. Vatandaşın seçemediği ama onaylamak zorunda kaldığı bir ortamda resmiyette vekillik işgal edilebilir ama milletin gönül makamı ele geçirilemez. Allah’a sonsuz şükürler olsun ki aziz hemşerilerim, o zengin gönüllerinde yer ayırmakla beni şereflendirmişlerdir. Böylece memleketime olan sevdamın boş veya karşılıksız olmadığı tescillenmiştir.

Malatya ile bağları sadece nüfus cüzdanındaki doğum hanesi ile sınırlı olanların, seçimden seçime memleketlerini hatırlamaları ne kadar da hazindir. İki seçim arasında sosyal medyadaki yalan-yanlış paylaşımlarının dışında görünmemeleri, memleketim ve hemşerilerim adına üzüntü vericidir. Görünenlerin de sadece görüntü ile yetinmeleri, vatandaşın sevinçlerinden de kederlerinden de uzak kalmaları, sorumluluk makamında bulunmalarına rağmen vatandaşın sadece şikâyetlerine ortak olmaları, ellerini taşın altına koymayıp hep makam ve nimet peşinde koşmaları, hemşerilerimin hak ettiği davranışlar değildir.

Ülkümden de sevdamdan da vazgeçmeyeceğimi artık bütün hemşerilerimin anladığını, onların muhabbet dolu gözlerinden okuyabiliyorum. Ayak oyunlarıyla, akrabalık bağlarıyla ya da menfaat odaklaşmalarıyla bana ve kutlu ülküme tertip kuranların, hemşerilerimin gözlerinin içine nasıl bakabileceklerini de merak etmekteyim.

Aziz hemşerilerim;

siyasetin benim için tek bir anlamı vardır. O da hizmettir. Hizmet edebilmek için gerekli olan şey maddi zenginlik değildir. Mal varlığımın kısıtlı olduğu dönemde de, bol olduğu günlerde de hep hizmet etmeyi şiar edindim. Canımdan başka çok da bir şeyimin olmadığı günlerde, canımı ortaya koydum; ülkümü, vatanımı ve memleketimi canımdan aziz bildim. Maddeten rahatladığım zamanlarda da varımı-yoğumu yağma etmekten ve paylaşmaktan bir an geri durmadım. Bu sebeple benim kimliğimde ülkücülüğüm “eski” sıfatıyla anılmaz. Şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da hiçbir fedakârlıktan ve vazifeden kaçmam mümkün değildir. Ayak oyunları ve kirli ittifaklarla tertip kurarak, beni milletvekili adaylığından uzak tutmaya çalışanların, adaylık listesi belli olduğunda “ne yapalım aday olmadı” gibi basit ve adice bir savunma ve propagandaya müracaat etmeleri halinde, gerekli cevabı önce dava arkadaşlarım ve hemşerilerimden alacaklarından eminim.

İnancım odur ki hemşerilerim için de siyaset; yalan, iftira, karalama, çıkarcılık ve hırsızlık gibi rezillikler değildir. Doğruluk, mertlik, diğerkâmlık, vefakârlık gibi güzel hasletler, hemşerilerim için de temel ölçülerdir. Amacım, bu güzel ilkelerden taviz vermeden hizmet etmeye devam etmektir. Ucuz insanların ve kirli politikaların, kutlu ve temiz gördüğüm bir davadan beni asla geri çeviremediğine herkes şahittir. Allah rızasını ve kutlu gördüğüm davayı gerçekleştirme yolunda hemşerilerimin şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da benimle yürümeye devam edeceklerine inancım sonsuzdur. Hemşerilerimin asil davranışlarına layık olmak da boynumun borcudur.

Allah, varlığınızı daim etsin. Cenab-ı Allah kutlu davamız, vatanımız ve memleketimiz için hayırlı olanı nasip etsin. Allah samimiyetle gayret edenlerin yar ve yardımcısı olsun. Muhabbetimiz baki olsun.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.