28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş Başkan Çakır’ı ziyaret etti

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş Başkan Çakır’ı ziyaret etti

Bazı açılışlara katılmak üzere Malatya’ya gelen Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş ve beraberindeki heyet, bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek, bir süre görüştüler.

 
mltsprBüyükşehir Belediyesi hizmetlerinin hayırlı bir şekilde devam etmesi temennisinde bulunan Müsteşar Gümüş, “Malatya’mızın sağlık hizmetlerini değerlendirip, yapımı tamamlanan Hekimhan Devlet Hastanesi açılışını yaparak bazı incelemelerde bulunacağız. Yapımı tamamlanan hastaneler ile birlikte Malatya’nın ilçelerindeki hastaneleri hemen hemen yenilenmiş oluyoruz” dedi.

 
Müsteşar Gümüş konuşmasının devamında, “Merkezdeki Devlet Hastanesi’nin yanına 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Projesini tamamladık. Ayrıca Malatya’ya 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Askeri Hastane alanı içerisine yapılacak olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi için Savunma Bakanlığımızdan bu arazinin yaklaşık 200 dönümü için talepte bulunduk. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin de projesi önümüzdeki aylarda tamamlanmış olacak” dedi. Ayrıca Türkiye’de sağlık turizmi potansiyelinin olduğunu belirten Gümüş, “Bu ziyaretimiz sırasında yurt dışından hasta getirilmesi noktasında Malatya’nın rolünün ne olacağını ve hangi misyonu üstlenebileceğini değerlendiriyoruz. Hem kendi halkımıza hem bizden hizmet almak isteyen komşu ülkelerimizle de işbirliği içerisindeyiz”diye konuştu.

 
Malatya’da sağlık alanında yapılan hizmetlerin son derece önemli olduğunu belirten Başkan Çakır, “Genel yatırımlarla ilgili yapılan anketlere bakıldığı zaman sağlık sektöründe yapılan hizmetlerin büyük bir memnuniyetle karşılandığını görmekteyiz. Yeni Devlet Hastanesi ile ilçelerde yapılan yeni devlet hastaneleri bu hizmeti daha da iyi noktalara taşımaktadır. Malatya bölgesinde ve çevre ülkelere sağlık alanında hizmet verebilecek ve sağlık merkezi olabilecek altyapıya ve potansiyele sahiptir. Özellikle karaciğer nakli, onkoloji bölümünün geliştirilmesi, özel hastanelerin Malatya’da önemli bir yer tuttuğunu dikkate aldığımız zaman buranın bölgede bir sağlık merkezi, sağlık kenti olması noktasında önemli bir potansiyele sahiptir. Büyükşehirden sonraki süreçte Malatya geleceğe yönelik olarak eğitim ve sağlık alanında öne çıkacağını düşünüyoruz. Gerçekten Malatya’ya çok önemli yatırımlar yapıldı” şeklinde konuştu.

 
Konuşmaların ardından Başkan Çakır, Müsteşar Gümüş’e kayısı kristali ve kayısı hediye etti

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.