25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Sahipsiz hayvanlar artık aç kalmayacak

Sahipsiz hayvanlar artık aç kalmayacak

AAYD6715Malatya Battalgazi Belediyesi yaptığı çalışmalarla farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda sokaktaki sahipsiz hayvanların açlık sorununu çözecek ve geri dönüşüme büyük katkı sunacak olan Pugedonlar hizmete sunuldu.

İlk etapta 5 adet alınan (Pugedon) Sokak Hayvanlarını Besleyen Geri Dönüşüm Ünitesi’nin ilki eski Belediye Meydanı’nda hizmete sunuldu. Buradaki programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği Başkanı Gülsüm Fırat, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Filiz Yenier Erdem ve çok sayıda hayvan sever katıldı. Burada ilk olarak konuşan Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Kenan Güzel, Sokak Hayvanlarını Besleyen Geri Dönüşüm Ünitesi hakkında bilgiler vererek, “Pugedon güneş enerjisi ile çalışan, bir yandan çevreyi temizlerken bir yandan da sokaktaki sahipsiz hayvanların açlık sorununu çözecek kombine bir makinedir” diye konuştu.

Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği Başkanı Gülsüm Fırat ise, Sokak Hayvanlarını Besleyen Geri Dönüşüm Ünitesi’nin hizmete sunulmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, sokaktaki sahipsiz hayvanların açlık sorununu çözme adına önemli bir adımın atıldığını belirterek, “Belediyemizin Çevre Koruma Müdürlüğü’nün organize ettiği, finansmanını sponsorlar vasıtasıyla karşıladığı doğal dönüşüm, “her atık çöp değildir” anlayışı içerisinde sokak hayvanlarını besleyen, geri dönüşüm ünitesinin ilki kurulmuş oldu. 5 ünitemiz şehrin muhtelif yerine monte edilecek. Daha sonrada bunu genişleterek sokak hayvanlarının aç kalmaması ve korunması noktasında, belediye olarak göstermiş olduğumuz hassasiyetin devamı noktasında, ayrıca artık pil, pet şişeler ve şişelerde burada geri dönüşümde toplanarak, çevreye zarar vermemesi anlamında, önemli bir hizmet anlayışını Malatya’ya getirdik diye düşünüyorum. Bu hizmetimiz herkese hayırlı olsun” dedi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci ise, “Battalgazi Belediyemize ve sokak hayvanları derneğine bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Malatya’da bir ilk olması gerçekten farkındalık oluşturdu. Biz, inancımız gereğince bütün canlıları kutsal sayıp, onların yaşaması için elinden geleni yapan bir medeniyetin mirasçılarıyız. Sokak hayvanlarına duyduğumuz hassasiyet ve çevre kirliliğini önleyici bu güzel projeler, AK Parti belediyeleri sayesinde gerçekleşmektedir. Bundan dolayı Battalgazi Belediyesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ERDİNÇ ALMAÇ dedi ki:

    SÜPER BİR ÇALIŞMA OLMUŞ BENCE. DEVAMI GELİR İNŞALLAH

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.