TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı

Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı

SİVAS BELEDİYESİ İLE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI…

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Belediyesi arasında sanayi iş birliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde sektörün ihtiyaç ve beklentilerine cevap verilecek.

Nitelikte meslekî yeterliklerle donatılmış insan gücünün yetiştirilebilmesi için meslekî ve teknik ortaöğretimde öğretim programlarına uygun fizikî mekânların yeterli büyüklükte ve donatılmış olmasının yanında alan öğretmenlerinin sektördeki gelişmelerden haberdar olarak bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktarması ve okul-sektör ilişkilerinin üst düzeyde tutulması amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Belediye Başkanlık makamında Millî Eğitim Şube Müdürü Malik Erdoğan ile Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca tarafından protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Başkan Vekili Karaca, “İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü bu çalışma için tebrik ediyorum. Özellikle ara eleman nitelikli mesleki tecrübeye sahip ara elemanlara ihtiyacımız var. Bu konuda biz de katkı sağlamak amacıyla elimizden gelen çalışmayı yapacağız.” dedi.

Şube Müdürü Erdoğan ise “Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Belediye Başkanlığımız ve Valiliğimizin himayesinde 12 il müdürlüğümüzün katkısıyla mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde yönetim kurulu oluşturuyoruz. 5 yıl süreyle bu kurul faaliyette olacaktır. Attığımız imzaların ilimize ve kurumlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: