TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Sarılar, sürprizle karşılaşmak istemiyor

Sarılar, sürprizle karşılaşmak istemiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, ilçeler için hazırlanan projelerde sürprizlerle karşılaşmak istemediği için sahaya indiSAMSUNG CSC

Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar’ın başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, şube müdürleri ve konusunda uzman teknik personellerin katıldığı ilçe gezilerinin bu haftaki durağı Arapgir oldu.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nu makamında ziyaret eden heyet, Başkan Cömertoğlu’ndan Arapgir ile ilgili bilgiler aldı. Toplantıda ayrıca Arapgir’in sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda yeni hazırlanan Arapgir Projeleri de istişare edildi.

Başkan Çömertoğlu: Büyükşehir Belediyesi ile tam bir uyum ve koordinasyon halinde çalışıyoruz.

Büyükşehir süreciyle Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde hayata geçirmeyi planlandığı projeler için ilçe belediyeleriyle koordineli şekilde çalışıymaya devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarından övgüyle bahseden Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Büyükşehir Belediyesinin ilçeler için hazırladığı alt yapı, üst yapı, yol ve asfalt çalışmaları, kültür hizmetleri, meydan düzenleme çalışmaları gibi birçok projenin hayata geçmesiyle birlikte sorunların ortadan kalkacağını söyledi.

Büyükşehir sürecinde 1 yılı geride bıraktıklarını vurgulayan Cömertoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz ile tam bir uyum ve koordinasyon halinde çalışmaktayız. Büyükşehir Belediyesi saha da ne yapılacağına dair birçok proje hazırladı, hazırlamaya da devam ediyor. İlçelerdeki iş akışını, merkezin düşünceleriyle örtüşmesini sağlamak adına ilçe belediyeleriyle yapılan bu toplantıları anlamlı buluyorum. Büyükşehir Belediyesinin özellikle yol planlamalarından çok memnunuz. Bu konuda büyük destekler görüyoruz. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın şahsında tüm ekibine Arapgirli hemşehrilerim adına hasseten teşekkür ediyorum” dedi.

Arapgir ilçesinin tarihi ve kültürel açıdan zengin bir ilçe olduğunu vurgulayan Başkan Cömertoğlu; Arapgir, Malatya’nın en uzağında olan tarih ve kültür deposu diye bilinen, kültür varlıkları ile öne çıkmış bir ilçemiz. İnsan kaynağı olarak dışarıda yetişmiş iş gücü çok fazla.  Geçmişten bugüne bu temsil değeri yüksek olan bu ilçemizin birçok eserlere dönüşmüş yüzü  olduğunu belirtti.

Saha çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Sn. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda Malatya’nın bütün ilçelerinin gelişimlerine katkı sağlayacak projeler hazırladıklarını belirtti.

Sarılar;  bu projelerin uygulanmasında beklenmedik süprizlerle karşılaşmamak için, projeyi hazırlayan teknik ekiplerin sahada da her detayı görmesinin projelerin uygulanabilirliği açısından büyük önem arz ettiğini söyledi.

Arapgir’in turizm potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu vurgulayan Sarılar, Arapgir’in ihtiyaçlarını yerinde görmek, isabetli kararlar alıp bu alacağımız kararlarda sizlerin katılımını sağlamak için budayız. Birlikte beraberce yürümek için buradayız. Arapgir’i el ele vererek daha güzel yerlere taşıyacağız. “dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.