24.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Sayın Başkan Meşale Ne ?

Sayın Başkan Meşale Ne ?

İki (2) yıldır Malatya’da bir isim ; meşale derneği ismi hiçbir yerde anılmadan durmuyor.Kim bu meşale,ne zaman kuruldu,kimler kurdu, amacı ne ? Çünkü Malatya’da devlet dairelerinde hangisine giderseniz karşınızda meşale ismi geçiyor. Malatya belediyesi eskide daha FTÖ(FETHULLAH GÜLEN ÖRGÜTÜ)örgütü olmadan belediyeye tüm kamu özel sektör anlayacağınız Malatya’ya hakimdi.

 

O zamanlarda Malatya’da eskiden İslami yol bildiğimiz İslami dayanışma cemaati vardı.Daha sonra bazı sınıflara ait Müslüman olmak da yetmiyordu.Bir kısım vardı,bu cemaatte  bunlara üst makamda sahip çıkıyordu.Ama Malatya Büyükşehir olunca birden bire yeni bir isim türedi.MEŞALE kimlerdir?Bunlar dediğimizde iki isim öne çıkıyor.Ben şahsen o iki ismi tanırım ve saygı duyarım,cezada yattılar kimseye ceza karşılığında bir şeyde beklemediler.

 

Onlar ALLAH için çıkmışlardı yola evet 28 şubat ve öncesi mağdur olmuşlardı. Günümüzde mağdur olmayan Müslüman az artık dünyada ama bunu kendine malzeme yapanlar en önde şimdi,bu derneğin kısa sürede bir çok aktifleri oldu. Nerden geliyor bu gelir ?Bu kadar aniden bu derneğe yakınlık neden geliyor?İnsanın aklına her şey geliyor. FTÖ(FETHULLAH GÜLEN ÖRGÜTÜ)oldu.

 

İslami dayanışma cemaati  Malatya Belediyesi’nde baya aktif hale gelmişlerdi. FTÖ(FETHULLAH GÜLEN ÖRGÜTÜ) karşısında duramasa da ayakta duruyordu.Sonra FTÖ(FETHULLAH GÜLEN ÖRGÜTÜ) ile samimi bir dostluk içine girdiler.Ama sonra kendilerini feshettiler. FTÖ(FETHULLAH GÜLEN ÖRGÜTÜ) olayından sonra o kişileri şimdi gördüğümüzde MEŞALE ismini zikrediyorlar.Burası Malatya herkes birbirini tanır ama ismi güzel kendi güzel hiç bir şeye katılmamış.ALLAH yolunda devletinin yanında olanların ismini gündeme getirdiler mi?

 

Kendilerini aklıyorlar.Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur Polat daha önce Esenlik Müdürlüğü yapmış.Biri iftar yemeği veriyor,eskiden ramazanlarda zenginler bakkala alışveriş yerlerine gidermiş,mahallenin borç defterini çıkarırmış.Borcu uzun süre ödenmeyeni öder çeker gidermiş.Veren ALLAH alan ALLAH sadaka zekat bile tanınmadan görünmeden verilirmiş.Dinimizce de doğrusu bu,şimdi dün Yeşilyurt Belediye Başkanı iftar yemeği dağıtıyor.Bütün medya orda kendi de yemek dağıtıyor. ALLAH kabul etsin,ama kafama bir şey takıldı,diyor ki Yeşilyurt Belediyesi ile MEŞALE beraber iftar çadırında yemek verecek.Yani MEŞALE’de mi artık reklama çıktı?

 

Biz Cumhurbaşkanı’mızın sözünün arkasındayız. FTÖ(FETHULLAH GÜLEN ÖRGÜTÜ) neyse devletin işlerine giren ve iyi kullanmayan cemaatin karşındayız.Tek beraber olduğumuz cemaat CAMİİ cemaatidir.Yapmayın,bu aziz mübarek günü her gün şehit kanı dökülen bu topraklarda haram kimseye YAR olmaz.Koyun can derdinde kasap et derdinde.

 

Vesselam

MALATYASON’A AİTTİR

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.