TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Sayın Başkanım Malatya’da FTÖ ile ilgili çalışmanız var mı ?

Sayın Başkanım Malatya’da FTÖ ile ilgili çalışmanız var mı ?

Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de Ahilik kutlamalarında yaptığı konuşmasında, paralel yapı Fethullahçı Terör Örgütü’nün Bakanlar Kurulu’nda terör örgütü olarak tescilinin gerçekleştirileceğini açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’deki Ahilik kutlamasında yaptığı konuşmasında, Paralel Yapı ile ilgili olarak yeni bir karar alındığını belirterek, bu kararı şu şekilde açıkladı: “Dün yeni bir karar daha aldık, Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü dedik.

 

Fethullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararı aldık Hükümete gönderdik ve Bakanlar kurulu kararını bekliyoruz. Bunların terör örgütü olarak tescilini gerçekleştireceğiz. Bunlar PYD, PKK neyle aynı kategoride yargılanacaklar. Zira bu millete çok çektirdiler. Bu milleti, ümmeti parçaladılar. Bunların ümmeti parçalamalarına fırsat veremeyiz. Bir kısmı kaçtı, bir kısmı cezaevinde.

Bu bir örgüttür kaçanın yeri başkasıyla doldurulur.Bizim bilmek istediğimiz Malatya Fethullah Gülen Örgütü (FTÖ) kalesi bir yerdi,bu örgüt olduğu bilinene kadar bütün kamu kuruluşları STK’lar özel kurumlar hepsi yardımcı oluyordu, ve çoğu örgüt üyesi devletin üst kademelerinde görev alıyordu.

 

Basından takip ettiğimiz kadarıyla sadece emniyetin yaptığı birkaç operasyon var.Onlarda zamanında açık açık herkesin bildiği kişiler,bu bir örgüt sıradan bir örgüt değil.Sayın Cumhurbaşkanımız ayıkmasa ve dik durmasaydı şimdi ne AK Parti ne Türkiye kalmıştı.Acaba diyorum bir partinin İl Başkanı o Partinin ildeki başbakanıdır.

 

O il ondan sorulur.AK Parti il Başkanımız Sayın Hakan KAHTALI beyinde böyle bir çalışması var mı?Bu örgütün yani Fethullah Gülen Örgütü (FTÖ)  yapılanması ve kabuk değiştirmesi sanki o yapının içinden ayrılmış yeni bir cemaat üyesi olmuş şekline girenleri kamu kurum ve kuruluşlarından bu yapıda olanları devletin güvenlik güçleri ile paylaşıyor mu?

 

Farklı kimliklerle farklı yapılarla bilmeyerek yoksa yardımlar yapılıyor mu?Sonuçta siz Malatya’nın Başbakanısınız,biz Malatya’da fazlada bu yapıyla emniyet hariç kimsenin fazla ilgilendiğini görmüyoruz.Lütfen sizde Başkanım bu konularda neler yapıldı neler yapılıyor?Bizleri aydınlatırsanız seviniriz.

 

Takdir sizin.

 

Vesselam

MALATYASON’A AİTTİR

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.