TürkiyeSON - 20.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Sayın Çelik Ne Demek İstedi

Sayın Çelik Ne Demek İstedi
Reklam

“PKK ağır silahlarla şehirdeyse sorumlu yetkili olmalı.” ” çözüm sürecinin romantizmine kaptırarak bütün fotoğrafı görmek istemeyen bazı arkadaşların ciddi tepkilerine muhatap olduk.” Allah’ım aklıma sahip ol.

Yukarıdaki sözler başbakan danışmanı bir dönemin bakanı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik’e ait. Şimdi bu sözler ne anlama geliyor? Çözüm süreci ortakları arasına kara kedi girdi. Burası doğru. Çözüm süreci mimarları arasına kara kedi girmiş olabilir mi? İşte bu soruya “evet” deme şansımız yok.

O zaman bu açıklamanın niyeti ne? Eğer terör örgütünün süreç boyunca şehir merkezlerinde silah depoladı itirafı ise savcıların o dönemin görevlileri ile ilgili çalışma başlatması gerekiyor.

Sayın Çelik ne söylemek istiyorsa derhal savcılara bilgi vermesi gerekmiyor mu? Eğer bunu sayın Çelik yapmıyorsa bu açıklama suç duyurusudur. Yani sayın Çelik bir dönem yöneticilerinin görevlerini ihmal ettiğini söyledi. Kimmiş o dönem yöneticileri? Kim o gün görevi ihmal etmiş? Galiba bunu bilmek herkesin özellikle % 49.5 bunu bilmek isteyebilir? Ne dersiniz size oy veren bu kitleyi bilgilendirmek gerekmiyor mu? Yoksa bu açıklama bir gaz alma yöntemi mi? Hani şu emniyetlerde uygulanan “iyi polis kötü polis” oyununun bir parçası olabilir mi? Galiba hükümet kendimize yeni bir rota çiziyoruz algısı oluşturuyor.

Onun için bir dönemin bazı isimlerinin karalanması gerekiyor. İşte sayın Çelik bunu mu yapmaya çalışıyor? Düğün değil bayram değil Sayın Çelik niye böyle bir açıklama yaptı? Kendisinin de içinde bulunduğu bir dönemi niye şikayet etsin? Şehitler gelirken geçmişte yapılan yanlışlıkların faturası kime kesilmeye çalışılıyor? Hani şu akiller vardı. Bu işin uzmanı.

Devlet kesesinden emirlerine ödenekler verilen. Anadolu’nun yollarına kim salmıştı bu akilleri? O dönemde kimdi bu akilleri avukatı olan? Demek ki gün döndü desem bu imkansız gibi geliyor. Bu açıklama sanki yeni bir aldatılma imajı veriliyor. Birileri yine bir yerleri aldatmış mı yoksa? Yoksa bu açıklama hiç öyle masum hakikat ortaya çıksın diye yapılmış bir açıklama olamaz.

Açıklamanın zamanlaması manidar. ABD Başkan Yardımcısı ile görüşmenin hemen arkasından bu açıklamanın yapılması da ayrıca manidar Sanki bir şeylerin alt yapısı oluşturuluyor. Niyet okuma gibi bir özelliğimiz olmadığına göre en doğrusu sayın Çelik bu konuyu aydınlatmalı.

Paralelcilerle mi bağlanır üçgenlere mi bilemem ama bu sözler nereye gidecek merakla bekliyoruz.

Doğan Ay

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: