TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Şehir Buluşmaları Programı Başladı

Şehir Buluşmaları Programı Başladı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ‘Şehir Buluşmaları’ programı kapsamında mahalle ve merkez köy muhtarları ile buluştu. Kültür Park Mamürat-ül Aziz Salonu’nda düzenlenen toplantıya TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Veysi Toptaş ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, muhtarların yerel yönetimlerin çok önemli bir parçasını oluşturduklarını belirterek, Elazığ’ın kalkınması için yaptıkları çalışmaların daha kapsamlı bir şekilde devam edeceğini söyledi.

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ SERDAR: “MUHTARLAR MİLLİ İRADENİN GÜÇLÜ SESİDİR”

AK Parti hükümeti olarak muhtarlara çok değer verdiklerini ve muhtarları milli iradenin güçlü sesi olarak gördüklerini belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, vatandaşın nabzının en iyi okunduğu makamın muhtarlıklar olduğunu kaydetti.

Sandıkların ve seçilmiş olarak gelmenin demokrasinin en önemli gücünü oluşturduğunu belirten Serdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yüksek makam olarak sürekli muhtarlarla bir araya gelmesinin bu durumun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Kudüs başta olmak üzere dış politikaya ilişkin açıklamalarda bulunan Serdar, Türkiye’nin milletinden aldığı güç ve destek sayesinde çok onurlu ve dik bir duruş sergilediğini kaydetti.

BAŞKAN YANILMAZ:“AMACIMIZ ELAZIĞ’I KALKINDIRMAK”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı, Cip Barajı Mesire Alanı, Kültür Park, Orduevi Alt ve Üstgeçidi, İstasyon Kavşağı Altgeçidi, Prof.Dr.Necmettin Erbakan Bulvarı, Çöpten Enerji Üretim Tesisi, Şorşor Deresi, Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi, Hamza Bey Barajı, Galericiler Sitesi, 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu, Kızılay Köprüsü ve ELBÜS gibi şehre değer katan çalışmalarına ilişkin slayt gösterimi eşliğinde değerlendirmelerde bulundu.

Amaçlarının Elazığ’ı hak ettiği noktaya taşımak olduğunu ve 2018’de özellikle mahalle bazlı hizmetlerin çok daha yoğun geçeceğini ifade eden Başkan Yanılmaz, “2018 yılı, Elâzığ’ı kültür-sanat ve şantiye belediyeciliği başta olmak üzere birçok alanda ileri noktalara taşıyacağımız bir yıl olacak” dedi.

‘Birlikte Yönetim’ ilkesi doğrultusunda başlatılan, ‘Şehir Buluşmaları’ programının devam edeceğini belirten Başkan Yanılmaz, şunları kaydetti: “Bugün muhtarlarımızla bir araya geldik. Bu toplantılarımız STK ve odalarımızla, esnaf, tüccar, eğitimci, öğrenci, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimizle devam edecek. Bu şekilde vatandaşlarımızın talep ve önerilerini birinci ağızdan duyarak, hep birlikte çözüm odaklı çalışmalarımızı yürüteceğiz.”

“HER OKULA HALI SAHA YAPILACAK”

Başkan Yanılmaz, göreve geldikleri günden itibaren sadece alt ve üst yapı çalışmalarıyla değil ihtiyaçlar doğrultusunda her alanda şehre katkı sağlamanın bilinciyle hareket ettiklerini söyledi.

İhtiyaçlar doğrultusunda 20 okula halı saha yaptıklarını belirten Başkan Yanılmaz, 2018 yılı içerisinde bahçesi ve yeri müsait durumda olan bütün okullarımızda halı saha, basketbol sahası ve yeni spor alanları yapacaklarını kaydetti. Ayrıca okullardan gelen talepler doğrultusunda yeri ve durumu

müsait olan okullarda mescit ve kütüphane yapacaklarını da kaydeden Başkan Yanılmaz, Elazığ Belediyesi olarak okullara her türlü destek ve imkânı sağlayacaklarını kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: