TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Şehit Babası Oğlu İçin P.T.T’de Mescid’ini Yeniledi

Şehit Babası Oğlu İçin P.T.T’de Mescid’ini Yeniledi

Tunceli’de elim bir helokopter kazasında şehit olan polis memuru Hasan Yıldırım’ın anısına ,ailesi PTT zemin katta bulunan mescit’in yenilenmesi için katkıda bulundu.

Malatya PTT Başmüdürlüğü Posta işletme ve Dağıtım Müdürlüğünde görev yapan Suat Yıldırım’ın bu yıl Tunceli’de elim bir helikopter kazasında şehit olan oğlu Hasan Yıldırım anısına ,tadilatı yeni biten PTT Başmüdürlüğü zemin katta bulunan mescid’in yenilenmesi için maddi ve manevi anlamda büyük katkıda bulunarak hem şehidin ismini yaşatmış hemde örnek bir davranış sergilemiştir.

PTT Başmüdürlüğünün desteği ile kısa sürede tamamlanan şehit polis hasan yıldırım’ın ismini taşıyan mescidin açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine İl Emniyet Müdür yardımcısı Mustafa Kamalak ,Malatya PTT Başmüdürü Vekili Abdulkadir Berk,Özel Harekat Polisleri ,Ptt çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Şehit babası Suat YILDIRIM oğlu için yenilenmesinde destekte bulunduğu Mescid’in açılışında kısa bir konuşma yapan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Kamalak , aziz şehidin manevi huzurunda toplandıklarını kaydederek, , ‘Şehidimizi hayır ve saygı ile yad ediyoruz. Şehitlerimizin hatıraları Türk halkının kalbinde ebediyen yaşatılacaktır’ dedi. Milletinin refahı ve huzuru için canını feda ederek şehitlik mertebesine ulaşmış şehidimiz, buradan namazını eda edenlerin duaları ile ebedi huzura kavuşturacaktır’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde şehit Hasan Yıldırım’ın adını taşıyan mescid hizmete açıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: