TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Şehrin Her Bölgesinde Bir Mesire Alanı Yapıyoruz

Şehrin Her Bölgesinde Bir Mesire Alanı Yapıyoruz

Sivas Belediyesi her yıl 15 mahallenin altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlıyor. Bu kapsamda Belediye, 2018 yılına kadar ilimizde bulunan tüm mahallerde altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.

Abdulvahabi Gazi Caddesi, Bağdat Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Saraybosna Caddesi gibi Mevlâna Caddesi de tamamlanarak Avrupa standartlarında bir cadde haline getirildi.

Çalışmaların tamamlandığı mahallelerde vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Belediye Başkanı Sami Aydın, önceki gün de Mevlâna mahallesindeydi.

Başkan Aydın’ı çiçeklerle karşılayan Mevlâna Mahallesi Muhtarı Kâzım Gözel, “Seçim döneminde Belediye Başkanımız mahallemize ne söz verdiyse yerine getirdi.

Mevlâna Tüneli çalışmalarına başlandı, önümüzdeki yıl açılışı yapılacak. Avrupa standartlarında bir yol çalışması yaptı. Park yapıldı. Bu çalışmalar için başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

‘Vatandaşlarımız bize yapılan çalışmalar için teşekkür ettiğinde mutlu oluyoruz’ diyen Başkan Aydın, “Bizim hedefimiz hizmet ettiğimiz ilde ki vatandaşlarımızın mutlu olması. İmkânlarımız ölçüsünde yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bir taraftan nasıl kaynak oluştururuz, onun çalışmasını yapıyoruz. Diğer taraftan hizmetlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Keşke sınırsız imkânlarımız olsa da her bir mahallemizin bütün sıkıntılarını giderebilsek, maalesef imkânlarımız sınırlı yaptığımız çalışmalarda kolay değil.” dedi.

Mevlâna Mahallesi’nin şehrin en güzel mahallelerden biri olduğunu belirten Başkan Aydın, “Şehir merkezini kenarlara doğru yaymak istiyoruz. Bunu yapabilmemiz için ticaretinde yayılması lazım… Bu caddelerdeki düzenlemelerle birlikte buradaki ticaret hacmi artacaktır. Birçok insanımız artık İstasyon Caddesi’nde dükkân tutayım veya Atatürk Caddesi’nde dükkân kiralayayım demeyecektir. Nedeni ise bu çalışmalarla birlikte, buralarda gerek araç gerekse insan sirkülasyonu artacaktır.” ifadesini kullandı.

Mahalle sakinleri beni ziyaret ederek ‘Mülkiyet sorunu olmayan bir arsaya park yapılmasını istedi’ diyen Başkan Aydın, “Bu alanda mülkiyet sorunu olmadığını görünce parkı yaptık. Bu çalışmalar Belediye için oldukça kolay çalışmalar eskiden bu çalışmalar çok zordu. Her bir mahallemiz için söylüyorum; yeter ki mülkiyet sorunu olmasın, şehrin her bölgesinde bir mesire alanı yapıyoruz. Karşıyaka da Çamlık Mesire Alanı 110 dönüm, Paşabahçe 5. etap çalışmaları, batı da Kurtlar Vadisi Mesire Alanı, diğer tarafta Kardeşler Ormanı Macera Parkı başlıyor. Bunların biri bile birçok belediye başkanına nasip olmuyor. Çok şükür bize Allah nasip etti, bunlar için sizden dua bekliyorum.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: