26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Şehrin Yeni Yaşam Alanı Zafran Mesire Alanı

Şehrin Yeni Yaşam Alanı Zafran Mesire Alanı

Elazığ Belediyesi’nce devralınarak dönüşüm çalışmalarına başlanan Zafran B tipi mesire alanı, açık alan düzenleme çalışmaları ve minimal yapılarıyla, 4 mevsim Elazığlıların vazgeçilmezleri arasına yerleşmeye hazırlanıyor. Toplam 159.500 m2’lik bir alanda sürdürülen çalışmaların tamamlanmasıyla Elazığlılar, şehrin merkezinde aileleriyle birlikte rahat, huzurlu, keyifli ve güvenli vakit geçirebilecekleri prestijli bir dinlenme alanına kavuşacak.

MİNİMAL YAPILARIN KABA İNŞAATI TAMAMLANDI

Hızla devam eden çalışmalar kapsamında modern mimari özelliklere sahip kır lokantası, kır kahvesi, 5 ayrı noktada yer alan bay-bayan mescitleri, idari bina, bay-bayan lavaboları gibi mini yapıların kaba inşaatları tamamlandı. Toplam 360 adet oturma ünitesinden 200 adedinin beton dökümünün de tamamlandığı mesire alanında, altı adet biyofiltre sistemine sahip gölette ise çalışmalar sürüyor.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Proje doğrultusunda altyapıya ilişkin 1450 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattı, 950 metre yağmurlama hattı, 2 bin 500 metre temiz su tesisatı, 32 adet yangın hidrantı, 2 bin 100 metre yangın boru hattı döşeme çalışmaları tamamlanırken, sulama tesisatının döşenmesine ilişkin çalışmalar sürdürülüyor.

KOŞU, YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

Şehir insanı için kolay ulaşılabilir yapısıyla tam bir dinlenme alanı kimliğine kavuşturulacak Zafran Mesire alanında yürütülen çalışmalar doğrultusunda 1621 metre uzunluğundaki bisiklet yolu ile 1800 metre uzunluğunda yürüyüş ve koşu yolu yapım çalışmalarına da başlandı. Beton döküm çalışmalarına başlanan yürüyüş, koşu ve bisiklet yollarının tamamlanmasıyla, mesire alanı aynı zamanda Elazığlılar için vazgeçilmez bir spor sahası niteliğine dönüşecek.

Düzenleme çalışmaları ve donatılarıyla kentsel yapıya estetik ve işlevsel katkı sağlayacak Zafran B tipi mesire alanı bünyesindeki; kır lokantası, kır kahvesi, yöresel ürünler satış büfesi, ibadethanesi, sıhhi tesis kompleksi, oturma üniteleri, doğal ve yapay su göletleri, çeşmeleri, spor sahaları, 18 adet fitness alanı, 41 adet çocuk oyun alanı, macera parkı, 1621 metre uzunluğunda bisiklet yolu, 1800 metre uzunluğunda yürüyüş ve koşu yolu, 2 adet otoparkı ve bisiklet parkı, aydınlatma çalışmaları ile tam donanımlı hale getirilerek, Elazığlıların hizmetine sunulacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.