TürkiyeSON - 27.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Sektör hızlı ilerliyor

Sektör hızlı ilerliyor

Özhan

Seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Nakliyeciler Sitesi’ni ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan, destek ve dua istedi. Nakliyeciler Sitesi esnafının yoğun ilgisiyle karşılaşan Başbakan Başdanışmanı Taha Özhan, Türkiye’de ulaşım sektörünün hızla ilerlediğinin altını çizdi.

 

Reklam

Özhan, “Türkiye’de ulaşım sektörü hızla ilerliyor. Bundan 20 yıl önce kamyon şoförlerimizin karşılarına çıkmayan yeni unsurlarla karşılaşıyorlar. Bir geçiş süresi yaşanıyor. Bunlara intibak etmek gerekiyor. Bu süre içerisinde ortaya çıkan tüm zayiatları telafi etmek bizim görevimiz. Bu sektör bizim can damarımız. 50 yıl önce tren taşımacılığında yapılması gerekenler akamete uğradığı için bundan sonrada kara taşımacılığı uzun yıllar can damarı olmaya devam edecek. Malatya bulunduğu konum itibariyle bir liman şehri değil ve limanlara çok yakında değil. Malatya’da bu anlamda nakliyat sektörü taşıyıcı kolon görevi görüyor. Malatya doğudan batıya geçişin göbek merkezinde bir il. Malatya’dan bin km güneye, bin km doğuya, bin km kuzeye, bin km kuzeydoğuya gittiğinizde farklı 6 ülkeye varmış oluyorsunuz. Dolayısıyla oradan akan hizmet ve malların Malatya’dan geçerek taşınması bu sektörün önemini bir kez daha karşımıza çıkarıyor. AK Parti iktidarları döneminde ulaşım sektörüne çok büyük yatırımlar yapıldı. Sadece güzel karayollarımız olsun diye değil, malların güvenli taşıması da hedeflendi. Alt yapı bu kadar güzelleşirken, üst yapının oradaki hareketli unsur olan nakliye sektörünün iyileşmemesi düşünülemez. Sektörleri entegre olarak iyileştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Başbakan Başdanışmanı ve AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan, Nakliyeciler sitesi ziyareti sonrasında Dilek Mahallesi esnaf ve vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: