TürkiyeSON - 28.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Semerkand Malatya Vakfı, fidan dikti

Semerkand Malatya Vakfı, fidan dikti

Semerkand Malatya Vakfına bağlı Müniged (Malatya Üniversiteli Gençlik Derneği) Gençlik Spor Bakanlığı GPDP ile ortaklaşa yürütülen “Şanlı Tarihimize Yolculuk” Projesi kapsamında Çanakkale haftası münasebetiyle fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi.

Semerkand Malatya VakfıDikim alanının ve fidanların Malatya Orman işleri tarafından karşılandığı etkinliğine birçok Semerkand sevdalısı ve üniversite öğrencisi katıldı. İlk önce fidan dikiminin nasıl yapıldığını öğrenen katılımcılar hızla fidan dikimine geçti.

Fidan dikiminde konuşan Semerkand Malatya Vakıf başkanı Ali Birgin” Allah Resulu (Sav) “Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz” diye buyurmuştur. Peygamber Efendimiz (sav) in bu sünnetini her fırsatta gençlerimizle beraber gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Gençlerimiz bu Sünneti yaşatmak için ellerinden geleni yapıyorlar Allah hepsinden razı olsun. Bugünün 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü olması da bizler için ayrı bir önem teşkil ediyor. Dini Mübini, Âlemi İslami korumak için cephelere giden 15 yaşındaki genç ama yüreği büyük delikanlılarda tıpkı burada dikilen fidanlar gibidir. Türkiye’nin İslam coğrafyasının umudu olması Çanakkale’de 15 yaşındaki gençlerin şehit olmasıyla olmuştur. Rabbim bu cennet vatanı sahipsiz bırakmasın” diye konuştu.Fidanları dikerken hem Peygamber Sav in Sünnetini hem de Sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin mutluluğuyla fidanlar dikildi Çanakkale şehitleri hatırlandı.

Reklam
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: