22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Sıkıntı bizim sıkıntımız..

Sıkıntı bizim sıkıntımız..

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat her hafta Cuma günleri gerçekleştirdiği “Halk Günü” uygulamasını sabahın erkenden saatlerinde başlatıyor. Vatandaşlarla bire bir görüşen Başkan Polat sabah saat 6.30 ile 10.30 arası gerçekleştirdiği görüşmelerinde ortalama 70 ile 100 kişiyi dinliyor.

POLAT, “GERÇEKLER BİZİ KORKUTMAMALI, GÜÇLENDİRMELİ”

004Başkan Polat, “Halk günlerinde vatandaşlarımızla buluşup onların her türlü sıkıntı ve taleplerini bire bir dinliyoruz. Elimizden geldiğince, istek ve şikâyetlerini ileten insanlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın sorun, sıkıntı ve talepleri bizi korkutmuyor, tersine sorunların tespit edilememesi bizi korkutuyor. Tespiti yapılan sorunlara çözüm önerileri bulmak daha kolay bir hale geliyor. Asıl sorun tespit edilmeyen, haberdar olmadığınız durumlar. Bu tür durumlarda sorun, sıkıntı veya problem çok küçük iken tespit edilemediği için çözüm bulunamıyor, daha büyük sıkıntılara sebep oluyor. Biz Yeşilyurt sınırları içerisinde her ne sorun olursa olsun vatandaşlarımızın dertleri ile dertleneceğiz, imkânlarımız ölçüsünde çözümler üreteceğiz. İmkânlarımızın ve yetkimizin olmadığı yerde tüm kurum ve kuruluşlarla irtibata geçerek vatandaşlarımızın sorunlarını gidermek için yol göstereceğiz” dedi.

İmkânlar dâhilinde tüm vatandaşların sorunlarına yardımcı olduklarını belirten Başkan Polat, “Halk Günü toplantılarıyla vatandaşların sorunlarına ilk elden ulaşma imkânı bulduklarını söyledi. Vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre bir yandan sorunlara çözüm üretirken, diğer yandan halkımızla iç içe olmanın, onların sorunlarına çözüm üretmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“İZİNSİZ VE KANUNLARA UYGUN OLMAYAN YAPILARA ASLA MÜSADE EDİLMEYECEK”

Halk günü görüşmelerine bir gurup halinde gelen Topsöğüt Mahallesi sakinleri tarafından dile getirilen izinsiz yapılarla ilgili konuşan Başkan Polat, “Kanunlara uygun olmayan izinsiz hiçbir yapıya izin verilmeyeceğini, bu tür yapılar varsa bunun tespit edilmesi halinde gerek cezai işlem, gerekse yıkım kararını hiç tereddüt etmeden uygulayacaklarını ifade etti. Bugüne kadar yeniden şekillenen Yeşilyurt Belediyesi sınırları içerisinde bir tespit yapıldı. Bundan sonra daha detaylı bir tespit yapacaktır. Sorunlu bir yapı varsa işlemlerini tamamlamadan taş üstüne taş koymayacak. Eksikleri olanlarda bir şekilde çözülecek. Topsöğüt’ün sorunu bizim sorunumuz, sıkıntı bizim sıkıntımız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.