14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Şimdi 28 Şubatçılar düşünsün!! Fahri Memur tahliye oldu

Şimdi 28 Şubatçılar düşünsün!! Fahri Memur tahliye oldu

Malatya’da 28 Şubat post modern darbe süresinde tutuklanan ve hüküm verilen 2 isimden biri olan Fahri Memur, 8 yıl sonra cezaevinden tahliye dildi. 27 Mayıs 20014 tarihinde ise diğer hükümlü Zekeriya Şengöz (Zekibaba) tahliye edilmişti.fahri memur1 fahri memur2

Malatya E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’ndan tahliye edilen Fahri Memur için İslami Dayanışma Vakfı, Sivil Dayanışma Platformu, Anadolu Platformu yöneticileri ile sevenleri tarafından ceza evi önünde karşılama töreni düzenlendi. Fahri Memur ile aynı kapsamda 8 yıl hapis cezası yatan ve 27 Mayıs 20014 tarihinde tahliye edilen Zekeriya Şengöz de cezaevine gelerek karşılamaya katıldı. Törene ayrıca Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’da hazır bulundu.

Ceza evi çıkışında tekbirlerle karşılanan Fahri Memur sevenleri ile kucaklaştı. Kendisini karşılamaya gelenlere hitaben bir konuşma yapan Memur, “Biz bir süreç yaşadık. 28 Şubat süreci.Bu süreçte kimimiz içeride kaldık, kimilerimizde dışarıda bu sürecin eziyetini çekti. Ben ve Zeki baba da içeride çekmekmiş, bu eziyeti yıllarca çektik. Kimseye karşı kinimiz veya öfkemiz yok. Ama Müslümanlara, insanlarımıza bu zulmü reva görenlere hakkımızı helal etmiyoruz. Biz onları Allah’a havale ediyoruz. Ocaklarına ateş düşsünde demiyoruz. Neyi hak ettiysek Allah onu bize veriyor. Sevdiklerimle birlikte olmak ayrı bir olay tabi de özgürlüğe kavuşmak, özgürlüğü ben farklı tanımlıyorum farklı anlıyorum ve asıl meselem hakkı ile yaradan kul olmaktır” dedi.

Fahri Memur ile birlikte aynı süreçte tutuklanarak ceza verilen Zekeriya Şengöz ise yaptığı açıklamada; “ Artık önümüze bakacağız. Biz 28 Şubat sürecinde bir sıkıntı yaşadık. Ama tecrübe edindik. Bütün Müslümanlar ile birlikte bütün sağduyulu insanlar ile birlikte toplumsal sağduyuyu beraber tamir etmeye çalışacağız.”dedi. Şengöz açıklamasının devamında ise, “Güneydoğu’daki kardeşlerimiz, halkaların büyük bir kısmı sağlıklı bir şekilde barış ver özgürlüklerine kavuşacaklar. Şuandan itibaren bütün vatandaşlarımızın üzerine düşen bu barış sürecini ciddi şekilde değerlendirmeli”diye konuştu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.