TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Sıra Gültepe’de

Sıra Gültepe’de

Sivas Belediyesi 65 mahallede yenileme alt yapı ve üst yapı çalışmaları yapıyor. Her yıl 14-15 mahallede yapılan çalışmalar 2019 yılında tüm Sivas’ta tamamlanmış olacak. Bu çerçevede Gültepe Mahallesi’nde de altyapı ve üstyapı çalışmalarına başlandı.

Tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından asfalt ve kaldırım çalışmaları tüm hızıyla devam eden Gültepe Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Sami Aydın, yapılan çalışmalar hakkında Başkan Yardımcısı Hasan Karaman’dan bilgi aldı.

Çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Gültepe Mahalle Muhtarı Ahmet Turan Dağaşan, “Biz mahalle olarak daha önce hizmet alamıyorduk fakat Belediye Başkanı Sami Aydın seçimden önce bize verdiği sözlerin hepsini yerine getiriyor. Sıkıntılarımızı ve problemlerimizle tek tek ilgileniyor. Mahallemizin en büyük sıkıntısı olan yollar ve kaldırım çalışmaları bitiyor. Bölge parkımız tamamlandığında biz minnettar kalacağız. Mahallem adına emeğini esirgemeyen tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Gültepe Mahallesi’nde yapılan çalışmaları incelediklerini belirten Belediye Başkanı Sami Aydın, “Son yıllarda bu bölge yapılan kamu yatırımları ve özel yatırımlarla çehresi değişen, adeta bir köy statüsündeyken kıymetli ve değerli bir bölgeye dönüştü. Bizim arzumuz şehrimizin her bölgesinin değerlenmesi. Burada geçen yıl ana yol güzergâhlarında yağmur hatları yol çalışmaları ve su borularının değişimini tamamlamıştık. Bu yıl ise mahallenin tamamı üzerinde çalışmalarımız yürüyor.%60ını tamamladığımız mahallemizin bayrama kadar tamamını bitirmiş olacağız.” ifadesini kullandı.

Mahalle bazlı çalışma yapıldığını vurgulayan Başkan Aydın, “Özellikle asfalt yol ve alt yapı kısmında verimli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ancak mahallelerimizin yapılaşmaları tamamlanmadığı için bu güzel çalışmalar maalesef yeni yapılan inşaat aşamasında su bağlantısı doğalgaz bağlantısı gibi alt yapı bağlantılarıyla kısmen de olsa bozuluyor. Biz bunu da dikkate alarak bu tür mahallelerin kentsel dönüşüm kapsamında hem mülk sahipleri için hem de vatandaşlar için planlı bir şekilde yapılaşması esas önemli umarım ilerde bunlarda olur ama şuan itibari ile yol kaldırım anlamında bir eksiği kalmayacak bayrama kadarda tamamlanmış olacak. Ben bize sağladıkları kolaylıktan dolayı gerek mahalle sakinlerimize gerek muhtarımıza ve yoğun emeklerini esirgemeyen Başkan Yardımcımız, Fen İşleri Müdürümüz ve diğer arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Gültepe Mahalle sakinleri de çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek başta Belediye Başkanı Sami Aydın olmak üzere emeği geçen herkese çalışmalar için teşekkür ettiler.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: