TürkiyeSON - 07.06.2023 -

SİVAS BELEDİYESİ ENGELLİLERİ MESLEK SAHİBİ YAPIYOR…

SİVAS BELEDİYESİ ENGELLİLERİ MESLEK SAHİBİ YAPIYOR…

Engellilerin bir meslek sahibi olmalarını sağlayarak sosyal hayata daha etkin katılımlarını amaçlayan Sivas Belediyesi, düzenlediği kurslara bir yenisi daha eklendi; “Mis Sabun Üretim Kursu”…

Engellilere yönelik bir ilk olma özelliği taşıyan kurs; Sivas Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İŞ-KUR İl Müdürlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi işbirliğinde hazırlandı.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Engelliler Kültür Merkezi’nde düzenlenen mis sabun üretim kursunun açılışı; Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İŞ-KUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, Rektör ve Belediye Başkanı Danışmanı Prof.Dr. Recep Toparlı, kurs eğitmenleri ve engellilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Görme engelli eğitmen Selman Devecioğlu, engellilerin hem üretim yapması, hem de ürettikleri ürünleri satarak gelir sağlaması amacıyla bu kursu açıklarını kaydetti.

Engellilerin hayatın merkezinde yer aldığını kaydeden İŞ-KUR İl Müdürü Hikmet Canpolat ise, Belediye’nin engelli bireylerle ilgili yapılan çalışmalarda öncü olduğunu dile getirerek, “Bizler de İŞ-KUR olarak engelli bireylerimizin hem kamuda, hem de özel sektörde istihdam edilmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.

Rektör ve Belediye Başkanı Danışmanı Prof.Dr. Recep Toparlı da kurumlar arası iş birliğinin önemine dikkat çekerek; “Birlikten kuvvet doğuyor ve her gün yeni bir faaliyetle ortaya çıkıyoruz. Sadece söylemde kalmıyor, engellileri bizzat işin içine sokarak hayata hazırlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Engelli bireylerin kurs sonrasında sertifika almasının istihdama katkı sağlayacağını dile getiren Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, “Engellilere büyük önem veren Başkanımız Sami Aydın’a çok teşekkür ediyorum. Bize destek olan diğer kurumlara teşekkür ediyorum. Engelli bireylerimize meslek kazandırmak ve onların ürettiklerini kazanca dönüştürdüklerini görmek bizi ziyadesiyle memnun ediyor.” ifadelerini kullandı.

İlk etapta 20 kursiyerin katıldığı kurs, iki ay boyunca devam edecek. Kurs sonrasında el becerilerini geliştiren engellilere sertifika verilecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: