TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Sivas Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Üyesi Oldu

Sivas Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Üyesi Oldu

22 kasım 2016 tarihinde  Kent Konseyi Başkanlığına seçildikten sonra  Kent konseyini, bulunduğu konumdan daha iyi bir noktaya taşımak için ilk  günden itibaren çalışmalarımıza  hızlı bir şekilde başladık.

Belediye Kanunun 76.maddesiyle kurulmuş olan kent konseyleri, yerel demokrasiyi geliştirme amacıyla yola çıkmış kentlerin hak ve hukukunu koruyan güçlü bir sivil toplum kuruluşudur.  Kent Konseyleri, Demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan eşitlik ilkesini ön planda tutarak ortak akıl, ortak fayda sağlamak, her görüş ve her kesimin temsil edildiği Kentte yaşayan her bireyin yerel yönetimde karar alma mekanizmasının bir parçası olduğu,  böylelikle yaşı, cinsiyeti düşüncesi ne olursa olsun, kendi yaşadığı kentte  söz sahibi olma imkanını  bulduğu  güçlü sivil toplum  kuruluşlarıdır.

Kentteki bu etkin oluşumu daha güçlü kılmak adına Türkiye Kent Konseyleri Birliği ne Müracaatımız sonucu  17/08/2017 tarihinde üyeliğimiz kabul edilmiştir.

Sivas Kent Konseyi olarak, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Necati Binici nin daveti üzerine, 25-27 Ağustos 2017 Tarihinde Rize Kent Konseyi nin ev sahipliğinde , Türkiye Kent Konseyleri Birliği nin düzenlediği “Pratiklerle, Kent Konseylerinde Katılım” adlı   bölgesel toplantıya , gözlemci olarak  katıldık.

Rize de Gerçekleşen ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği üyesi, bölge şehirlerinin katıldığı, yapılan faaliyetlerin, projelerin,  yaşanan  problemler ve  çözüm önerilerinin detaylı olarak görüşüldüğü toplantı, bizlere önemli katkılar sundu .

Toplantı sonunda, Türkiye Kent Konseyleri Birliğine yeni üye olmamız dolayısıyla,  Türkiye Kent Konseyleri Dönem Başkanı Necati Binici, Şahsıma, Rize Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse, Sivas Kent Konseyi  Genel Sekreteri  Mahmut Ateşalp’e Rozet ve Katılım belgesi takdim ettiler

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: