TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Siyaset Doğru Olanı Yanlış Gösterme Sanatı Değildir

Siyaset Doğru Olanı Yanlış Gösterme Sanatı Değildir

TÜRKİYE’Yİ BÖLMEK İSTEYENLERE, HİZMETLERİMİZLE CEVAP VERECEĞİZ…

Gültepe Mahallesi son dönemde en önemli yatırımları alan mahalle konumunda… İlk olarak Okullar Bölgesi’nin bir kampüs içerisinde bu alana yapılmasının ardından; Adliye Binası, Stadyum gibi kamu yatırımları ile kalkınmaya başlayan bölge, daha sonra özel sektöründe yatırım alanına girerek; Sivas’ın ilk Alışveriş Merkezi’ne ev sahipliği yapmaya başladı.

Yapılan tüm bu hizmetlerin oluşmasında en büyük paya sahip olan Sivas Belediyesi, bu alanın gerek altyapısı gerekse üstyapı çalışmalarıyla kabuk değiştirmesinin ilk adımlarının atılmasına vesile oldu.

Mahalle Muhtarı Ahmet Turan Dağaşan da Belediye Başkanı Sami Aydın’ın çalışmalarına duyarsız kalmayarak, Başkan Aydın’ı evinde misafir ederek çalışmalar için teşekkür etti.

Mahallenin önde gelen isimleri ile Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Koç’un da katıldığı toplantıda konuşan Dağaşan, “Gültepe Mahallesi; AVM, Stadyum, Okullar Bölgesi, Adliye, Hilton ve Hastanesi ile Sivas’ın gözde mahallerinden biri oldu. Belediye Başkanımız her zaman hizmette sınır tanımıyoruz diyor, biz de hizmetin devam etmesini istiyoruz. Önümüzdeki yıl içinde altyapı, asfalt, kaldırım çalışmaları mahallemizde tamamlanacak. Aynı şekilde bölge parkı konusunda da Belediye Başkanımız çok hassas yakın zamanda bölge parkımızda tamamlanacak, mahallemiz çok güzel olacak. Bu hizmetler için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Koç ise “Belediye Başkanımızla her zaman bir araya geliyoruz. Yaşadığımız sorunlar olursa bunları aktarıyoruz. Belediye Başkanımız ve başkan yardımcılarımızla iyi bir diyalog içerisindeyiz. Sivas’ımızın sorunlarını plan proje dâhilinde çözmekteyiz. Gittiğimiz toplantılarda ‘Belediye nasıl çalışıyor’ dediklerinde yapılan çalışmaları bir bir anlatıyoruz. Kopyalama değil, yapıştırma değil, gerçekleri olduğu gibi aktarıyoruz. İlimizin ilerlemesi için elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyacağız. CHP Eski Milletvekillerinden Mahmut Işık dün 15 yıl sonra gelip değişime şahit olduğu için farklı görüşte olmasına rağmen teşekkür etti. Memleket meselesinin dini, dili, siyaseti olmaz. Bir taşın üstüne bir taş koyuyorsa, Başkanımızdan Allah razı olsun.” dedi.

Başkan Aydın da düzenlenen toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bu şehre hizmet etmek hepimizin görevidir. Muhtarlarımız mahallelerde yaşanan sorunları en iyi bilen isimler… Bu noktada biz muhtarlarla ne kadar çok bir araya gelirsek şehrimize daha verimli hizmet sunarız. Bunun içinde değişik vesilelerle muhtarlarımızla bir araya geliyoruz.” dedi.

CHP Milletvekili Işık’ın açıklamalarına da değinen Başkan Aydın, “Vekilimiz bizi ziyaret ettiğinde belediye olarak güzel şeyler yaptığınızı duyuyorum. Yanıma bir arkadaş verirseniz yapılan çalışmaları görmek isterim. Ayrı partiden, ayrı görüşten olabiliriz ama Sivas’ın gelişmesinden mutlu olan bir insanım. Bu sebeple çalışmaları müsaade edersiniz görmek istiyorum.” diyerek büyük bir nezaket gösterdi. Biz de arkadaşlarımızı görevlendirdik ve yapılan çalışmaları birlikte gezdiler. Sonrasında çalışmalar hakkında çok güzel ifadelerde bulundular. “Siyaset budur, Siyaset doğru olanı yanlış gösterme sanatı değil.” ifadesini kullandı.

Dünyada büyük bir durgunluk varken ülkemizin gelişmesi diğer ülkeleri nasıl rahatsız ediyorsa ilimizdeki gelişmelerden de rahatsız olanlar var diyen Başkan Aydın, “Biz yapacağımız çalışmalarla rahatsız olanları daha çok rahatsız edeceğiz ki; bu şehir daha da büyüsün, daha da gelişsin, görevimiz ve hedefimiz bu. Bizim en büyük destekçimiz muhtarlarımız. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde muhtarlarla bu kadar koordineli çalışan ne Cumhurbaşkanı ne hükûmet ne de yerel yönetimler olmuştur. Bu dönem muhtarlarımızla birlikte çalışmak başarı getirdi. Biraz önce yapılan çalışmaları anlatan muhtarımız bunlar yetmez daha fazla istiyoruz.” dedi.

Burayı bilmeyen biri buranın çok büyük bir mahalle olduğunu zanneder ama 1000 metre çapında bir alana bu çalışmalar yapıldı, daha da yapılacak diyen Başkan Aydın, “Biz Türkiye’yi bölmek isteyen, kardeşi kardeşe düşman etmek isteyenlere karşı en büyük cevabı hizmetlerimizle vereceğiz.” ifadesini kullandı.

Mahalle sakinleri de yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirterek Başkan Aydın’a teşekkür ettiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: