TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Somuncu Baba’da Çevre Düzenleme Çalışmaları Yapılıyor

Somuncu Baba’da Çevre Düzenleme Çalışmaları Yapılıyor

Malatya’nın inanç turizminde önemli bir yeri bulunan Darende İlçesi’ndeki Somuncu Baba Cami ve Külliyesi’nde, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Darende ilçe merkezinde Zaviye Mahallesinde bulunan Camii ve Külleyenin yolları standartlara uygun hale getiriliyor. Hava şartlarının iyi gitmesi nedeniyle yapılan çalışmaların yarısı tamamlanmış durumda.

Yollardaki alt yapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, kaldırım, yol, istinat duvarı, peyzaj, aydınlatma ve parke taşı döşeme işine ise devam ediyor.

Camii ve Külliyenin çevresini değiştirecek olan düzenleme çalışmalarının ardından ziyaretçiler de artık daha rahat gezinme imkanına kavuşacak. Tohma Çayının ikiye ayırdığı Darende de ilerleyen dönemlerde de çevre düzenleme çalışmalarına devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi, tarihi mekanların Malatya’ya kazandırılması anlamında ciddi projeler üretiyor.

Darendeliler: Allah bu hizmetleri üretenlerden razı olsun

Yapılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getiren Darendeliler, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Darende ilçesinde Büyükşehir süreciyle birlikte bir kalkınma hamlesinin başladığını ifade eden vatandaşlar, “Camimiz ile Külliyemizin yolları Darende’ye yakışır hale getiriliyor. Binlerce turistin ziyaret ettiği mekânlar daha güzel bir görünüme kavuşacak. Büyükşehir olmanın faydalarını Darende’nin her noktasında görebilirsiniz. Allah bu hizmetleri üretenlerden razı olsun” dediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: