19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

SÖYLEME SEKLİNİZ BİRÇOK SEYİ DEGİŞTİRİR

SÖYLEME SEKLİNİZ BİRÇOK SEYİ DEGİŞTİRİR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı-Sosyal Politikalar Başkanı-Malatya Milletvekili- Sayın Öznur Çalık Başkana Çok Büyük Görev Düşüyor Memleket İçin Mevcut Durumda AK Parti Bakanlarından bile Fazla Mesai Yapıp Partisine ve Liderine Sadakatı Göstermeye Çalışıyor Umarım bu Çalışmayı Sonuçlandıracak Hamleyide yapar Sonuçta O Hamle Bir Şekilde Yapılacak ALLAH kim Doğruysa Ona Yönlendirsin Vatan ve Milletimiz için Geleceğimiz İçin Büyük Hedefler için Sayın Başkana okuduğum kıssadan bir hissyi anlatım Umarım Başkanda Olayı azda olsa Çözmüş olur.

Hükümdarın birinin beyaz bir atı varmış. Hükümdar, bu atını çok severmiş. Bir gün bütün maiyetinin (“kendi adamlarının”) hazır bulunduğu bir sırada:
– Bu beyaz atımın ölüm haberini getirenin kafasını uçurabilirim. Çok dikkatli olun. Çünkü bu beyaz atı canım kadar seviyorum. Onun ölüm haberi bende kriz geçirtebilir, demiş.

Günün birinde, her şeyin eceli gibi beyaz atın da eceli gelir. Ve beyaz at ölür. Hükümdarın adamlarında bir telaştır kopar. Kimse cesaret edemez ki, beyaz atın ölümünü hükümdara haber versinler. Seyis başı, düşünür taşınır, olacak gibi değil. Ben gidip hükümdara haber vereceğim. Öyle olsa da, böyle olsa da bizim kafa gidecek, der. Ve Seyis başı, hükümdarın huzuruna çıkar:
– Hükümdarım, der. Sizin beyaz at var ya!
– Evet der, Hükümdar. Seyis başı:
– O, yatmış, ayaklarını dikmiş, gözlerini yummuş, karnı şişmiş, hiç nefes almıyor, der. Hükümdar :
– Seyis başı, seyis başı! Desene, bizim beyaz at öldü!..
Seyis başı:
– Aman hükümdarım! Ben demedim, siz dediniz hükümdarım, siz dediniz der ve kafayı kurtarır.

Söyleme şeklimiz bir çok şeyi değiştirir.

Tabiki Söyleyenın Dinleyende Olan İtıbarı Söyleme Şekliyle Türkiyeyi Değiştirir .VESSALAM

Malatyalı Hakkı Şenyiğit

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.