TürkiyeSON - 30.11.2023 -

Sporculardan Çelik’e ziyaret etti

Sporculardan Çelik’e ziyaret etti

FFFF

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen üniversitelerarası spor müsabakalarında başarılı olan İnönü Üniversitesi takım antrenörleri ve sporcuları Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik’i ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.

 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik, Spor Hizmetleri Şube Müdürü Salih Coşar’ın da hazır bulunduğu, takım antrenörleri ve sporcuların katıldığı ziyaret Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

 

2014-2015 akademik yılı içerisinde gerçekleştirilen sportif etkinlikler hakkında bilgilerin sunulduğu ziyarette, hem spora katılım hem de elde edilen başarılar açısından bir önceki yıla oranla bu sene yüzde 50 artışın sağlandığı İnönü Üniversitesinde, aynı oranda başarının da kaydedildiği ifade edildi. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan birçok öğrencinin Türk Milli Takımına seçilerek ülkemizi temsil ettiği ve İnönü Üniversitesi spor takımlarının gerek ferdi gerekse takım halinde birçok branşta üstün başarılar sağladığı belirtildi.

 

KAMPÜSÜN SPOR ALTYAPISI SON DERECE MODERN

Sağlanan başarılar ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, İnönü Üniversitesi Kampüsünün spor alt yapısı açısından son derece modern ve çok yönlü tesislere sahip olduğunu belirterek, bu tesislerden öğrencilerin daha çok yararlanması gerektiğine dikkat çekti. Spor tesisleri ve spor alanlarının yeteri kadar kullanılmamasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, “Kampüsümüzde bulunan sportif alanlar ve tesisler batıdaki illerde olsaydı, öyle umuyorum ki insanlar buralardan yararlanmak için sıra beklerlerdi. Bu noktada Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerine önemli görevler düşmektedir. Spor kültürünün yaygınlaştırılması ve bu hususta yapılan yatırımların değerlendirilmesi için sizler daha çok gayret sarf etmelisiniz.” dedi.

 

Ziyarete gelen takımlar adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik’e plaket ve forma hediye etti.

 

Sağladıkları başarılardan dolayı takım antrenörleri ve sporcularını tebrik eden Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, hediyeler verdiği ziyaretçilerle beraber toplu fotoğraf çektirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: