28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Sporda Biz Engel Siz Projesi Farkındalık Yaratmaya Devam Ediyor

Sporda Biz Engel Siz Projesi Farkındalık Yaratmaya Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği etkinliklerini sürdürüyor. Engelli bireylerin yaşadığı zorlukları sportif faaliyetlerleaşabileceğini kanıtlamak için başlatılan “Sporda Biz, Engel Siz”  projesi Mersin genelindeki okullarda gerçekleştirilen müsabakalarla devam ediyor.

Proje kapsamında 19 Mayıs Anadolu Lisesi spor salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, İşitme Engelliler Futbol İl Temsilcisi Metin Ünel, Engelliler Dairesi Başkanı Hasan Celal Taş ve çok sayıda öğrenci katıldı. Gerçekleştirilen etkinlikte engelliler ile engelsiz öğrenciler masa tenisi, futsal ve tekerlekli sandalye basketbolu müsabakaları ile bir araya geldiler.

Engellilerin basketbol, masa tenisi, okçuluk, futsal ve daha birçok spor dalında ne kadar başarılı olduklarını göstermek amacıyla düzenlenen farkındalık çalışmasında müsabakayı izlemeye gelen 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri “Engelsiz Spor, Engelsiz Hayat” tezahüratları engellilere ile destek oldular.

“Bu Proje Gerçekten De Farkındalık Yaratıyor”

19 Mayıs Anadolu Lisesi Müdürü M.Naci Durmaz, projeden dolayı Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kutladığını belirterek “müsabakayı izleyen öğrencilerimizin kalabalığına ve coşkusuna bakarak projenin farkındalık yarattığını anlıyoruz. Öğrencilerimiz bu farkındalıkları ailelerine ve çevresine aktaracaklar ve bu daha geniş bir alana yayılacak. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz başta olmak üzere bu projede emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerin bilinçlenmesi açısından olumlu bir proje olduğunu söyleyen 19 Mayıs Anadolu Lisesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Sabahattin Mayruk, “ öğrencilerimiz engelli arkadaşlarının her şeyi başarabileceklerini gördüler. Burada olan öğrencilerimizin bakış açıları artık çok daha farklı olacaktır. Bizi bu proje ile buluşturduğu için tüm emeği geçenlere ve katılımcılara çok teşekkür ediyoruz. Bu etkinlikten sonra eminim ki öğrencilerim engelli arkadaşlarına daha çok yardımcı olacaklar” şeklinde konuştu.

19 Mayıs Anadolu Lisesi Futsal Takım Kaptanı Berfin Yaren Özen, “ilk defa engelli arkadaşlarımla bir müsabakada karşılaşma fırsatı yakaladım. Bu fırsatı verdiği için Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ediyorum. Biz onlara engelli diyoruz ama gerçekten hiçbir şey onlar için engel değil. Bizden daha iyi oynadıklarını gördüm”ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda Engelliler Dairesi Başkanı Hasan Celal Taş adına Engelliler Dairesi Spor Şube Müdürü Hicran Özdişli, İşitme Engelliler Futbol İl Temsilcisi Metin Ünel’e ve 19 Mayıs Anadolu Lisesi Müdürü M. Naci Durmaz’a çiçek takdim etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.