TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

STK Platformu’ndan, Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

STK Platformu’ndan, Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu ve çalışma üyeleri, ülke gündemine ilişkin istişarelerde bulunmak üzere Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret etti.

TÜRKOĞLU: “AMACIMIZ, İLİMİZİN SORUNLARINA ÇARE OLMAKTIR”

2010 yılında MÜSİAD öncülüğünde kurulan STK Platformu’nun Dönem Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada bünyesinde 120 sivil toplum kuruluşunu bulunduran etkili bir platform olduklarını belirterek, ülkemizin önemli bir süreçten geçtiği bu dönemde şehrimiz ve bölgemiz için faydalı olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Aralarında hukukçulardan sanayicilere, öğrencilerden kültür derneklerine her kesimden bir grubun olduğunu ve bu vesileyle geniş bir yelpazeye sahip olduklarını belirten Türkoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: “STK Platformu’nu oluşturan sivil toplum kuruluşlarımız, ülke sorunlarına katkı sunacak ve kendi alanında çok başarılı olmuş arkadaşlarla dolu. Şehrimizin sorunlarını çözüm noktasında daha farklı neler yapabiliriz diye sizlerle daima görüş birliği içerisinde olmak ve fikirlerinizi almak için bu ziyareti gerçekleştirdik” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: “STK’LAR, EN BÜYÜK ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZDANDIR”

Şehrimizin problemleri söz konusu olduğu zaman her kesimden vatandaşımızın bir araya gelme kültürünü ortaya koyabilme erdemine ve yürekliliğine sahip olduğunu vurgulayan Başkan Yanılmaz, STK

Platformunun da bünyesindeki sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bunun en güzel örneğini sergilediklerini belirtti.

Değişik alanlarda hizmet veren insanların bir araya gelerek faydalı işler yapmak için deneyimlerinden ve birikimlerinden bir havuz oluşturduklarına ve buradan çıkacak kararlarında ülke menfaatleriyle birebir örtüştüğünü söyleyen Başkan Yanılmaz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “ Elazığ’daki STK Platformu Çok örnek bir platformdur ve her STK kendi içerisinde farklı hizmetler yapıyor. Kimisi hukuk alanında çalışmalar yapıyor, kimisi sanayici işadamı kimisi de öğrencilerle ilgileniyor. Bu süreçte de STK Platformunun çok etkili olacağına inanıyorum. Bizler yaptığımız işleri prensiplerimiz gereği STK, dernek ve vakıflarla birlikte yürütüyoruz; çünkü yürüdüğümüz yolda sivil irade daima bizlerin çözüm ortakları olmuştur” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: