TürkiyeSON - 07.06.2023 -

STK’LAR CİP MESİRE ALANI’NDA FİDAN DİKTİ

STK’LAR CİP MESİRE ALANI’NDA FİDAN DİKTİ

Şehrimizde görev yapan Sivil Toplum Kuruluşları Elazığ Belediyesi Cip Barajı Mesire Alanı’na çam fidanı dikti. Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, ASKON ve Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği Başkan ve üyeleri yeni mesire alanında kendilerine ayrılan alanda ağaç dikti. Çok sayıda üniversite öğrencisinin de katıldığı fidan dikimi etkinliğinde yaklaşık 300 çam fidanı toprakla buluştu.

 

Sivil Toplum Kuruluşları olarak Genç ASKON ve Realist derneğimiz Ziçev’imizle birlikte Cip Barajı Mesire Alanı’mıza çam fidanlarını dikmek için geldiklerini dile getiren Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Başkanı İbrahim Kayaoğlu, “Japonların bir ata sözü var “10 yıllık verim almak istiyorsanız ağaç dikin”. Biz 10 yıllık için değil geleceğimiz için, çocuklarımız için ağaç dikiyoruz. Bizim asıl meselemiz nesil ve gençliğimiz olduğu için genç kardeşlerimizle birlikte ağaç dikmeye geldik” ifadelerini kullandı. Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Elazığlı hemşerilerine çok güzel bir hizmet yaptığını ifade eden TEİAŞ Bölge Müdürü Ahmet Saraç, “ Bu alanları yapmak kadar bu alanları korumak da çok önemli. İnşallah Elâzığ halkımız yapılan bu hizmeti çok güzel bir şekilde koruyacaktır. Cip Barajı Mesire Alanı’nı şehre kazandıran Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Peygamber efendimizin çok güzel bir hadisi şerifinin olduğunu belirten Genç ASKON Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği Başkanı Erhan Eğit, “ Kıyamet kopsa dahi elinizdeki son ağacı dikin beyanatında bulunmuşlar. Biz bu sözü her zaman kendimize düstur edindik. Biz dernek olarak her zaman sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Güçlü bir gençlik, güçlü bir Türkiye’nin inşası için en önemli kilometre taşlarını inşa edeceklerdir. Bugün Cip Barajı Mesire Alanı’ndayız. Böyle bir mühendislik harikasını Elazığ halkıyla buluşturan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ a ve onun ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ASKON Şube Başkanı Osman Özçelik ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti. “Elazığlıların ve Elâzığ’a gelen misafirlerin piknik yapabilecekleri, zamanlarını dolu dolu geçirecekleri çok güzel bir mekân olmuş. Emeklerinden dolayı Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyorum.” 2017 yılında çalışmalarını başlattıkları Elazığ Belediyesi Cip Barajı Mesire Alanı’nda çalışmaların tamamlandığını belirten Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Ergüven, “İnşallah 5 Mayısta açılışını planlıyoruz. Bugün 1.5 milyon metre kare alanda Ziçev ve Anadolu Realist gençlik derneği, Genç ASKON’u misafir ediyoruz. Kendileri bize ağaç dikmek istediklerini ilettiler. Bizde kendilerine alan tahsis ederek ağaç dikmelerine yardımcı olduk. Fidanların bakımını biz yapacağız. Onlar yıllar sonra gelip ağaçlarını görebilecekler. Bu anlamda bugün buradaki etkinliğe katılan misafirlere teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: