25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Su borcu olanlar dikkat!

Su borcu olanlar dikkat!

Geriye dönük su ve atıksu borcu olan vatandaşların borçlarını yeniden yapılandırmasına son 6 gün kaldı.
image
Yasadan faydalanmak isteyenlerin acele etmesi gerektiğini kaydeden Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, yapılandırmanın 30 Kasım 2014 tarihinde son bulacağını söyledi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın vatandaşların mağdur olmaması için mutlaka bu yasadan faydalanmasını istediğini ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün de bu doğrultuda su ve atıksu borcu olan vatandaşlara ulaşarak yasadan faydalanmalarını konusunda bilgilendirildiğini açıklayan MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin başvuru süresi içerisinde Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet binası zemin katında bulunan Yapılandırma Merkezi’ne müracaat etmeleri gerekiyor. Herhangi bir ayrım yapılmaksızın yapılandırmaya dahil olabilecek su ve atıksu borcu olan herkes bu yasadan yararlanma hakkında sahiptir. Yapılandırmadan yararlanılması durumunda, varsa hesaplanan gecikme cezası, gecikme zammı, zam ve cezaların yerine, ilgili dönemlerde geçerli olan TEFE/ÜFE aylık değişim oranları uygulanacaktır.

Bu şekilde hesaplanan borcunuzu, peşin ödeyebileceğiniz gibi, ikişer aylık dönemlerde 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte de ödeyebilirsiniz. Nüfus cüzdanı, abone numarası veya bunu gösteren su faturası, abonelik yok ise borcun sebebini gösteren tutanakla birlikte müracaat edilebilir” diye konuştu.
Yapılandırılan borçların peşin veya taksitli olarak da ödenmesinin mümkün olduğunu ifade eden MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, bir takvim yılı içinde ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde yapılandırma hükümlerinin bozulacağını dile getirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.