28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Su Kalitesinde Değişiklik Olmayacak

Su Kalitesinde Değişiklik Olmayacak

4 Eylül Barajı’nda Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan bakım-onarım çalışması başladı. Bu sebeple Sivas Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisine barajdan kısıtlı miktarda su verilecek. Vatandaşların mağdur olmaması için arıtma tesisinde Paşabahçe’den gelen su kullanılarak şebekeye aktarılacak.

Konu hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman bir basın toplantısı düzenledi.

Karaman, “DSİ 19. Bölge Müdürlüğü tarafından bir buçuk ay süre ile bakım-onarım çalışması yapılacak. Bu sebeple bu sürede arıtma tesisine kısıtlı su verilerek aradaki farkı kapatacağız. Barajdan gelen suyun sertlik derecesi ile Paşabahçe’den gelen suyun sertlik derecesindeki fark nedeniyle suyun sertliğinde bir miktar artış olurken kalitesinde bir değişiklik olmayacak. Bu süreç tamamlandıktan sonra yine barajdan su verilmeye başlanarak sertlik derecesi düşürülecek.” dedi.

Başkan Yardımcısı Karaman, “Bu süre içerinde zaman zaman kısmi kesintilerde yaşanabilir. Bu konuda belediye olarak her türlü tedbiri alarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden ciddi bir çalışmayla süreci tamamlamaya çalışacağız. Bu mecburiyetten kaynaklanan bir durum… Vatandaşlarımızın suyun kalitesi konusunda herhangi bir endişe taşımamasını rica ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“Bu çalışma esnasında mağduriyet yaşayacak vatandaşlarımızdan şimdiden özür diliyoruz” diyen Başkan Yardımcısı Karaman, “Şehrimizin uç noktalarına bazen yeterli seviyede su verilemiyor. Havaların sıcak gitmesinden dolayı bahçe sulamalarının artması depolarımızı hızla aşağı indiriyor. Bu süreçte vatandaşlarımız suyu azami şekilde dikkatli kullanırlarsa, su tasarrufu yaparlarsa mağduriyet asgari seviyeye inecektir.” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.