21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Sualtı fotoğrafçılığı hakkında bilgi verildi

Sualtı fotoğrafçılığı hakkında bilgi verildi

Dasf

Hoca Ahmet Yesevi Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta konuşan Sualtı Fotoğrafçısı, Danıştay Üyesi Bülent Kılınç, sualtına ilgisinin 2000 yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde başladığını, bu konuyla ilgili temel eğitimleri aldıktan sonra 2009 yılından itibaren sualtı fotoğrafları çekmeye başladığını söyledi.Sualtı dalışı, temel fotoğrafçılık, kompozisyon ve sualtı fotoğrafçılık teknikleri konusunda kurslar aldığını belirten Danıştay Üyesi Bülent Kılınç, bu kapsamda yurtiçi ve yurtdışında pek çok workshoplara katılarak deneyimini arttırdığını, Endonezya, Malezya, Filipinler, Maldivler, Kızıldeniz, Ürdün gibi sualtının zengin olduğu bölgelerde fotoğraf çekimlerinde bulunduğunu ifade etti.

40’ncı yıl plaketi verildi

Yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği sualtı dalışları ve çektiği sualtı fotoğraflarından oluşan sinevizyon gösterisiyle konferansına renk katan Bülent Kılınç, sualtı dalışı eğitimi, sualtı fotoğraf çekimi ve teknikleri ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Danıştay Üyesi Bülent Kılınç’a, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum tarafından İnönü Üniversitesinin 40’ıncı Yıl Plaketi hediye edildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.