24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Süleyman Solmazgül’e plaket

Süleyman Solmazgül’e plaket

Ziyarette söz alan Av.Arb.M. Umut YALÇIN;

 

 

“Türk İslam davasına hayatını vakfetmiş, Turan mefkuresinin yılmaz savunucularından ve aynı zamanda Kızılay gönüldaşı saygıdeğer dostum Sayın Süleyman SOLMAZGÜL’e kadim kuruluşumuz Türk Kızılayı’na bu güne kadar vermiş olduğu desteklerden ötürü hazırlatmış olduğumuz teşekkür plaketini teslim etmiş bulunmaktayız.

 

 

 

Göreve geldiğimiz günden bu güne tüm projelerimizde yanımızda yer alan Kızılay gönüldaşımız Süleyman SOLMAZGÜL gerek Türkmenler için yapılan yardımlarda, gerek milletimizin bağrına sığınan mültecilerle ilgili çalışmalara, gerekse kök hücre ve kan bağışı kampanyalarımızda tüm gönüldaşları ile birlikte yer alarak bizleri her daim onurlandırmıştır. Kendisine teşekkür niteliğindeki küçük plaketimizi sunmaktan onur duyduğumuzu dile getirmek istiyorum.

 

 

 

Yunus Emre’ninde dile getirdiği tüm evrensel beyannamelerden yüzlerce yıl önce Anadolu’da “72 millete aynı gözle bakmayan şer”an evliya olsa hakikatte asidir” diyen Yunus bizim Yunus’umuzdur. Bizim dostlarımızda Sayın Süleyman SOLMAZGÜL gibi Yunus’varidir.” demiştir.

 

 

 

Plaket takdimi ardından söz alan Süleyman SOLMAZGÜL;

 

 

 

“İnsanlığa hizmet konusunda borcumuz ve yükümlülüğümüz olan çalışmalarda adil, müşfik ve bağışlayıcı olan Türk Milletinin insanlığa uzanan yardım eli, kadim kuruluşumuz Türk Kızılayı’nın çalışmalarında yanında yer almış olmak bizleri mutlu etmektedir.

Üstünlerin hukukuna değil hukukun üstünlüğüne inanan Hukuk adamı da olması itibarı ile de Orhun Abidelerinde Türk’ün adalet ve ahlak anlayışını günümüzde yaşayışı ile mesleğini insanlığa hizmet anlamında ifa etmesiyle gönüllerimize taht kuran, Türk düşünürü Yusuf Has Hacib’in “insanlar merhametli doğar adalet öğretilir” sözünün vücut bulduğu Kıymetli aziz dostum Umut Yalçın’a  bu nadide plaketten dolayı şahsı nezdinde, kıymetli Yönetim kurulu üyelerine, vatan coğrafyasında ve hinterlandında görev yapan tüm Kızılay ailesine teşekkürlerimi borç bilirim.

Ben değerli gönüldaşlarımla birlikte Türk Kızılayı’nın yanında maddi ve manevi olarak yer alacağımızı gönül rahatlığı ile ifade ederim. ” demiştir.

Devam eden ve bundan sonrası için planlanan projelerle ilgili ikili görüşmelerin ardından ziyaret son bulmuştur.

 

 

 

KAYNAK

Malatyagercek.com

MGH – Haber Merkezi (Basın Bülteni)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.