TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Suriyeli Çocuklar Duygularını Resmetti

Suriyeli Çocuklar Duygularını Resmetti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Uluslararası Göç Örgütü (IOM)’nün işbirliğinde Suriyelilere yönelik sosyal uyum projesi kapsamında 200 Suriyeli ve Türk çocuğun birlikte hazırladığı resim, mozaik, cam işleme ve resimler sergilendi.

Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda üç gün açık tutulacak serginin açılışını Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Abdullah Aksoy yaptı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı hizmet veren Ensar Toplum Merkezinde eğitim gören 200 Suriyeli ve Türk çocuğunun beraber ortaya koydukları çalışmalar sergilendi, herkesi hayran bıraktı. Sergide, mültecilerin simgesi olan “Ayla bebeğin” hikâyesinin tuvale işlendiği resim herkesin dikkatini çekti. Yaşanan dramın derinlerde açtığı yarayı gösteren resim, bir resmin nasıl bir hikâyeyle dile gelebileceğini anlattı.

ŞAHİN’E OLAN MİNNETARLIK TABLODAYDI

Ensar Toplum merkezinin “Sosyal Uyum” kapsamında açtığı kursta eğitim alan 200 Suriyeli ve Türk çocuğun birlikte hazırladığı resim, mozaik, cam işleme ve fotoğraflar sergide yer aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Türkiye bayraklarının işlendiği çalışmalara yansıyan minnettarlık küçük gözlerden de okunuyordu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: