TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Suriyeli Çocukların Sinema Keyfi

Suriyeli Çocukların Sinema Keyfi

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Tiyatro ve Sinema Çalışma Grubu konteyner kentte kalan Suriyeli çocukları topluma adapte etmek ve sosyal hayata katılımlarını artırmak amacıyla programlar düzenlemeye devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen sinema gösterimine yaklaşık 200 Suriyeli çocuk, kendilerine ikramlarla beraber hazırlanan sinema ortamında film izlemenin keyfini yaşadılar.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi olarak çocukları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, “Bizlere misafir oldunuz bundan dolayı biz size karşı olan sosyal, kültürel ve sanatsal anlamdaki sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundayız. Çünkü hepimiz kocaman bir aileyiz. Bugün sizlere bir sinema tertip etmiş bulunuyoruz. Şuna inanıyoruz ki, doğru bir kitabı okumak ne kadar önemli ise doğru bir sinema izlemekte ufkumuzu geliştirmek açısından o kadar önemlidir.” dedi.

Sinema gösterimi hakkında açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmet Uzmanı Ahmet Ede, “Türkçeyi iyi anlayabildiğiniz ve derslerinizde başarılı olduğunuz için buradasınız. Filmimiz Türkçe olduğu için sessizce dinlemenizi ve keyfini çıkarmanızı istiyoruz.” dedi.

Ede, programın düzenlenmesinden dolayı Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür etti.

Suriyeli çocuklar “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin” adlı sinema filmini izledikten sonra Büyükşehir Kent Konseyi tarafından hazırlanan hediyelerini alan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: