TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Sürü yönetimi belegesi verildi

Sürü yönetimi belegesi verildi

Hekimhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen ” Sürü Yönetimi Elemanı Kursu” kapsamında, Hekimhan’da 3’ü bayan, 25 kursiyere 9-27 Mart 2015 tarihleri arasında verilen eğitimin ardından belgeleri verildi

Düzenlenen törene Hekimhan Kay2makamı Mesut Çoban, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Ali Selvi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Doğu Kılıçaslan, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Çakar, Malatya İli Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve kursiyerler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Malatya İl GıdaTarım ve Hayvancılık İl Müdür Ali Selvi ” İlimiz yüzde 47 mera alanına sahip olan nadir illerden biri konumunda. Hayvancılık konusunda kısa zamanda bayağı yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Her geçen gün ilimiz hayvan varlığı artmaktadır. Önemli olan sayıyı arttırmak değil, karlılığı arttırıp daha fazla katma değer katarak üretim yapmaktır. Bunun için Bakanlığımız Sürü Yönetimi ile ilgili proje geliştirdi. Bundaki amaç, sizlerin daha bilinçli bir şekilde üretim yapmanız, sertifikalar sayesinde daha rahat istihdam edilmenizdir. Sertifika almaya hak kazanan 25 kursiyerimizi tebrik ediyor, Malatya ve Ülkemiz hayvancılığına katkı sunacağını umut ediyorum” dedi.

Malatya İli Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise ” Sizler bu sertifikaları almaya hak kazanarak yeni istihdam alanlarınızı oluşturabilirsiniz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız Sürü Yönetimi Elemanı sertifikası olan kişilerin sigortalarını yapmaları koşuluyla eleman çalıştıran işletmelere de 5.000 TL destek sağlamaktadır. Bu projenin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sertifikaların takdiminden önce son olarak kürsüye gelen Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, “Bölgemiz gerek coğrafi, gerekse iklim olarak hayvancılık yapmaya çok uygun. Her işte olduğu gibi bilinçli yapılan üretimde karlılık payı her zaman yüksektir. Sizleri bu konuda bilgilendirip sertifikalandıran Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza teşekkür eder, emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu

Daha sonra sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin belgeleri, programa katılan protokol tarafından kendilerine takdim edildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.