TürkiyeSON - 23.09.2023 -

Taha Özhan’dan batı medyasına eleştiri

Taha Özhan’dan batı medyasına eleştiri

malatya-taha-özhan

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Taha Özhan, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Şire Pazarı esnafıyla bir araya gelen Özhan, ziyaretleri esnasında önemli açıklamalarda bulundu.

“DERİN BİR KISIR DÖNGÜ”

Batı medyasına yönelik eleştirilerini dile getiren Taha Özhan, “Bu seçimlerde açıkça seçmenin HDP’ye oy vermesini isteyen yabancı yayın organları, Türkiye demokrasisinin kurtuluş reçetesi olarak HDP’nin barajı geçmesini gösteriyor. 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala Batı medyasında da ardı ardına seçimlere yönelik analizler ve yazılar yayımlanıyor. Batı medyasının Türkiye yorumlamasının orijinal bir tarafı bulunmuyor. Oldukça derin bir kısır döngünün içerisinden Türkiye konumlaması yapıyorlar. Bu okumanın en büyük sorunu Türkiye’deki ‘sığ bir perspektife’ sıkışmış olması” ifadelerine yer verdi.

“ŞAŞIRTICI OLMAYACAK”

“Özellikle New York Times, Financial Times veya Economist gibi yayın organlarının son birkaç yılda dile getirdiği iddiaları alt alta sıralayıp karnelerini çıkarmak manzarayı görmek için yeterlidir” diyen Özhan, “Bu iddiaların ezici çoğunluğunun boşa çıktığını görmek şaşırtıcı olmayacaktır. Kaldı ki, uzunca bir zamandır oluşan yeni sarmalda, aynı anda ‘yerli muhbir’ tadında üretilen manipülasyonlarla, yabancı başkentlerden üretilen gündemler birbirine boca olmuş durumda. Kimin kimden tercüme yaptığını ayırt etmek imkânsız bir misyona dönüştü” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: